Zkušenosti z NHL a olympiády pro Olomouc. Moru by měl posílit Olesz

27. 8. 2019 17:25
Hokejisty extraligové Olomouce posílí zkušený útočník Rostislav Olesz. Třiatřicetiletý bronzový medailista z olympijských her v Turíně v červenci nečekaně skončil ve Vítkovicích a doposud se připravoval v prvoligové Porubě. V kariéře bude nakonec pokračovat v dresu Hanáků.
Rostislav Olesz by měl v extraligové kariéře pokračovat v Olomouci.
Rostislav Olesz by měl v extraligové kariéře pokračovat v Olomouci. | Foto: Dalibor Sosna

"Smlouva ještě není podepsaná, ale s největší pravděpodobností se ve středu ráno objeví v Olomouci," řekl generální manažer klubu Erik Fürst Olomouckému deníku. Na klubovém webu následně dohodu potvrdil. "Mám radost, že jsem se s Rosťou domluvil na spolupráci," uvedl Fürst a dodal, že ve středu již bude Olesz opravdu v Olomouci trénovat.

Olesz byl v uplynulých třech letech kapitánem Vítkovic, v červenci ale v mateřském klubu nečekaně skončil. Následně uvedl, že hlavním důvodem byly rozdílné názory s trenéry Jakubem Petrem a Pavlem Trnkou.

"Ve Vítkovicích to nebylo o penězích. Šel jsem s penězi dolů a každý rok se jich vzdával, aby mohli přivést další hráče. Majitel klubu ví, že já bych byl ten poslední, kdo by odešel v případě nějakých problémů," uvedl tehdy Olesz. "Odešel jsem kvůli trenérům, se kterými jsme nenašli společnou cestu," vysvětlil.

Rodák z Bílovce odehrál v extralize 376 zápasů s bilancí 80 branek a 90 asistencí. Vedle Vítkovic hrál v nejvyšší soutěži i za Spartu. Olesz má za sebou i úspěšnou kariéru v NHL; za Floridu, Chicago a New Jersey nastoupil k 365 utkáním, ve kterých vstřelil 57 branek a přidal 77 asistencí. Startoval na mistrovstvích světa 2007 a 2009 a na olympiádě v Turíně.

před 7 hodinami

Porotu benátského festivalu povede režisér Parazita

Porotu letošního ročníku filmového festivalu v Benátkách povede korejský režisér Pong Čun-ho, který natočil oscarový snímek Parazit. "Jako předseda poroty, a hlavně jako neúnavný milovník filmu jsem připraven obdivovat a ocenit všechny skvělé snímky, která budou ve výběru," říká. Jedna z nejstarších a nejprestižnějších akcí ve světě kinematografie se uskuteční začátkem září.

Lazio získalo v římském derby skalp třetího AS

Fotbalisté AS Řím v italské lize podruhé za sebou zaváhali. Třetí tým tabulky po předchozí remíze prohrál 0:3 v derby s Laziem, které se posunulo na sedmé místo. Na svého dnešního soupeře už ztrácí jen tři body.

Dvěma góly ke třetímu vítězství Lazia za sebou přispěl Luis Alberto. Skóre otevřel už ve 14. minutě kanonýr Ciro Immobile, Alberto vedení po devíti minutách zdvojnásobil a domácí už zápas až do konce kontrolovali. Španělský záložník skóre v 67. minutě zpečetil druhou trefou.