Mladičký brankář Kořenář vynuloval Kometu. Uspěli i zlínští Berani díky gólu pět vteřin před koncem

2. 2. 2018 19:47
Hokejová Tipsport extraliga se dalším kolem přiblížila ke svému závěru. Podívejte se na souhrn utkání.

Třinec - Hokejisté Třince naplnili ve 46. kole extraligy roli vysokého favorita, ale poslední Litvínov udolali až po tuhém boji 4:3. Třemi asistencemi se na vítězství Slezanů podílel Vladimír Svačina a pomohl k tomu, že Oceláři ovládli všechny čtyři vzájemné zápasy sezony. Hosté potřinácté v řadě prohráli a stále čekají na vítězství v kalendářním roce 2018. Třinec naopak uspěl pošesté za sebou.

Duel se pro papírového favorita zdaleka nevyvíjel podle očekávání. Litvínov ho v první části dokázal přidržet na uzdě pozornou hrou v defenzívě a okénky v třinecké obraně proklouzl do několika brankových možností. Už v páté minutě zachránila Oceláře po Hüblově sólu horní tyčka a v závěru první části zmařil Hrubec ránu Marka Růžičky.

Jeho třinecký jmenovec Martin pak hned na začátku prostřední třetiny domácí nasměroval na cestu k výhře. Od mantinelu posunul puk na střed Rothovi, který poprvé překonal Kantora.

Ale ani pak se mezi týmy nerozevřely výkonnostní nůžky a v urputném souboji disciplinovaně hrající hosté Třinci zdatně sekundovali. Severočeši mohli kontrovat záhy, Mikúš ale svoji šanci nevyužil. Ve 26. minutě ale Jurčík z nenápadné akce vyrovnal, útočník Vervy před Hrubcem sklepl Baránkův pokus od modré čáry.

Marek Růžička pak promarnil další příležitost poslat Litvínov do vedení, a tak se skóre změnilo na druhé straně. Po nabídce Svačiny do prázdné branky pohodlně "zavěsil" Polanský.

O minutu nato si oba role prohodili, ale Svačina neměl přesnou mušku. Vedení Třince nenavýšil ani Adamský, který nechal vyniknout Kantora, ale v 50. minutě už mu to vyšlo a po sólovém průniku utěšeným bekhendem uklidnil tým třetím gólem. Za stavu 3:1 se favorit mohl více uvolnit a do zad riskantněji hrajícího soupeře vpadl ještě přesnou ranou Rotha.

Přestože Válek už za 14 sekund pod Hrubcovým betonem snížil na 2:4 a Trávníček v power play 34 sekund před koncem dokonce znovu na jeden gól, k ničemu dalšímu už se hosté nedostali a na vítězství tak čekají již 36 dnů.

Hokejisté Zlína porazili ve 46. kole extraligy Olomouc 4:3 a posunuli se před Hanáky na šesté místo tabulky. Vyrovnaný duel rozhodl v čase 59:55 útočník Jiří Ondráček. Dvě branky domácích, kteří vyhráli potřetí v řadě, vstřelil Roberts Bukarts.

Hráči Jihlavy porazili poprvé v sezoně Kometu Brno. Souboj nováčka s mistrem skončil vítězstvím Dukly 2:0, pod které se gólově podepsali kapitán Tomáš Čachotský s Adamem Zemanem a brankář Josef Kořenář, jenž dva dny po dvacátých narozeninách vychytal první nulu v extraligové kariéře.

Piráti z Chomutova přehráli Liberec 2:1 v prodloužení a doma tak vyhráli potřetí za sebou. Utkání rozhodl v čase 60:18 obránce Stanislav Dietz. Piráti jsou v tabulce i nadále dvanáctí, na desátou Spartu ale ztrácí jen dva body. Liberec je devátý.

Hráči Vítkovic otočili ve třetí třetině zápas v Mladé Boleslavi a vyhráli 4:2. Domácí v utkání dvakrát vedli, závěrečnou dvacetiminutovku ale prohráli 0:3 a v tabulce jsou i nadále jedenáctí. Vítkovice, které Středočechy porazily počtvrté v sezoně, jsou čtvrté.

Hokejisté Pardubic zvítězili nad Plzní 2:0 a poprvé v sezoně tak proti aktuálnímu lídrovi soutěže naplno bodovali. Dynamo posunul do vedení ve 26. minutě v přesilové hře Tomáš Svoboda, druhý gól vstřelil při power play Petr Sýkora. Brankář Ondřej Kacetl udržel třetí čisté konto v sezoně.

Hradecký Mountfield porazil ve 46. kole extraligy Spartu 4:1 a přiblížil se vedoucí Plzni na sedm bodů. Domácí zlomili odpor Pražanů na konci druhé třetiny, kdy se dvakrát prosadili v rozmezí čtrnácti vteřin. Východočeši porazili Spartu za tři body poprvé v sezoně, doma vyhráli popáté v řadě. Hosté prohráli potřetí v řadě, i nadále jsou ale v tabulce desátí.

46. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. Roth (Martin Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 57. Roth (Svačina) - 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 58. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (J. Mikúš, Gula). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4538.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Adámek, Linhart - J. Petružálek, Rákos, Chmielewski - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Litvínov: Kantor - Iberer, Baránek, Gula, Kubát, Čutta, L. Doudera, Z. Sklenička - M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Jurčík, Gerhát, Trávníček - Řehoř, Válek, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Aukro Berani Zlín - HC Olomouc 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Roberts Bukarts (Okál, Ferenc), 33. Roberts Bukarts (Okál, Freibergs), 45. Kubiš, 60. Ondráček (Kubiš) - 14. Skladaný (Jaroměřský), 30. Eberle (Laš, J. Galvas), 59. Irgl (Herman, J. Galvas). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Popelka, Ondráček - Illo, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: Robert Svoboda a M. Hamrlík.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Káňa - Skladaný, Herman, Burian - Ostřížek, Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 20. Čachotský (Jiránek, J. Zdráhal), 59. A. Zeman (Šidlík). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 6500 (vyprodáno).

Jihlava: Kořenář - Šidlík, Suchánek, De la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Půža, Váňa - Čachotský, A. Zeman, Jiránek - P. Straka, Skořepa, Seman - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Bryhnisveen. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel - M. Erat, P. Holík, Zaťovič - Haščák, J. Hruška, Vincour - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vondráček, R. Zohorna, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Horáček.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. V. Růžička ml. (Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) - 52. L. Krenželok (Redenbach, Pyrochta). Rozhodčí: Pešina, Bejček - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:4, navíc Koblasa (Chom.) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3838.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Grman, Flemming, Dietz, Knot, J. Mrázek, T. Dvořák - Vondrka, Smejkal, Koblasa - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Hlava, Huml, Poletín - Chlouba, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Liberec: Will - Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík - Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Bližňák, Kvapil - Lakatoš, Redenbach, Jašek - J. Stránský, J. Vlach, Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Pacovský, Jan Hanzlík), 37. Pacovský (Kotvan, Klepiš) - 34. Kurovský (Hrbas, Roman), 47. Lev (Tybor, Baranka), 55. Š. Stránský (Szturc, Kolouch), 59. Kucsera (Dej, Hrbas). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3298.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Jan Hanzlík, Nedomlel, Eminger, Dlapa, Němeček, Říha, Kotvan - Žejdl, Nahodil, Orsava - Pacovský, V. Němec, Klepiš - Lenc, P. Musil, L. Pabiška - Valský, Urban, Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Hrbas, Urbanec, D. Krenželok, Výtisk, Trška - Olesz, Lev, Dej - Kurovský, Roman, Tybor - Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal - Szturc, Mahbod, Š. Stránský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. T. Svoboda (P. Sýkora, Trončinský), 60. P. Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:7, navíc Schleis (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8122.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Hrabal, Mojžíš - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Tomášek, Treille - M. Kaut, Poulíček, Perret - Starý, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Plzeň: Hylák - Jones, Moravčík, J. Kindl, Kvasnička, Kaňák, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, T. Kubalík - D. Kindl, Kratěna, Schleiss - Indrák, Kracík, Kantner - Hollweg, Kodýtek, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Červený (Koukal, Graňák), 18. F. Pavlík (Džerinš, Graňák), 40. Džerinš (Cingel, Zámorský), 40. M. Látal - - 11. Buchtele (Řepík). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kika - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5902.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandič - Köhler, Džerinš, Cingel - M. Látal, Koukal, Červený - Berger, Dragoun, Šimánek - Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Sparta: J. Laco - Z. Michálek, T. Pavelka, J. Mikuš, Kalina, T. Voráček, Ďaloga - Forman, Pech, Klimek - Řepík, Černoch, Buchtele - Jarůšek, P. Vrána, Kudrna - Uher, Reichenberg, Kumstát, od 41. navíc Rousek. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd a Janeček.