Spoustu emocí a dvě penalty, AS uspělo v derby proti Laziu. Neapol je stále neporažena

Aktualizováno 18. 11. 2017 23:03
Fotbalisté římského AS porazili v derby utkání Lazio 2:1 a posunuli se na třetí místo právě před největšího rivala. Vypjatý zápas nabídl mimo jiné dvě penalty, vítěznou branku vstřelil Belgičan Radja Naingollan. Neapol porazila AC Milán 2:1 a po 13. kole zůstane na prvním místě.
Radja Naingollan oslavil vítěznou branku AS vypláznutým jazykem.
Radja Naingollan oslavil vítěznou branku AS vypláznutým jazykem. | Foto: Reuters

Řím - Římské derby ovládli fotbalisté AS, kteří na domácí půdě porazili Lazio 2:1. Ve vypjatém utkání byly k vidění dvě penalty, rozhodující branku vstřelil Radja Nainggolan. AS Řím se po výhře posunulo před městského rivala na třetí místo ligové tabulky. Neapol má jistotu, že i po 13. kole bude na prvním místě, když si doma poradila s AC Milán 2:1.

Góly začaly padat až po přestávce. V 47. minutě dostali hráči AS příležitost zahrávat pokutový kop po faulu na Kolarova a Perotti z kroku zamířil přesně k tyči. Na 2:0 zvýšil v 53. minutě přízemní střelou z hranice vápna Nainggolan.

Dvoubrankové vedení "Vlků" ještě rozvířilo emoce na hrací ploše, hosté se však zároveň začali tlačit víc dopředu a po několika náznacích se dočkali šance na srovnání. Po Manolasově ruce proměnil penaltu nejlepší střelec Serie A Immobile, pro něhož to byl už 15. gól v sezoně.

Hráči AS už ale stav 2:1 udrželi a připsali si šestou výhru ve všech soutěžích za sebou. Naopak devitizápasová vítězná série Lazia skončila.

Neapol zápasu dominovala, hráči AC Milán se dokonce v prvním poločase ani jednou nedostali s míčem do soupeřova pokutového území. Naopak domácí celek udeřil v 34. minutě zásluhou Insigneho, na jehož lob si sice Donnarumma sáhl, gólu ale nezabránil.

Talentovaný italský brankář držel svůj tým i ve druhé půli, jeho spoluhráči si ale v útoku dlouho nedokázali nic vytvořit. Naopak v 73. minutě pojistil neapolskou výhru Zieliňski. V nastavení už jen zkorigoval na 2:1 Romagnoli.

Neapol je tak stále v lize neporažená, Milánu se naopak vzdalují pohárové příčky. Momentálně je sedmý.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

AS Řím - Lazio Řím 2:1 (49. Perotti z pen., 53. Nainggolan - 72. Immobile z pen.), Neapol - AC Milán 2:1 (34. Insigne, 73. Zieliňski - 90.+2 Romagnoli).

před 25 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.