Hra Kataru je podobná jako španělská tiki-taka, míní kouč Jarolím

ČTK ČTK
10. 11. 2017 20:48
"Kopat Katařané umí. Snaží se hrát kombinační fotbal, třeba na rozdíl od našeho minulého soupeře Islandu, který hraje jednoduše a rychle dopředu do zarputilosti a bojovnosti," popsal Karel Jarolím příštího soupeře české fotbalové reprezentace.
Karel Jarolím.
Karel Jarolím. | Foto: Tomáš Liška

Dauhá - Podle trenéra české fotbalové reprezentace Karla Jarolíma je na hře sobotního soupeře Kataru vidět, že ho trénuje španělský kouč Félix Sánchez. Týmu vtiskává snahu o tradiční španělský fotbal založený na kombinaci.

"Kopat Katařané umí. Snaží se hrát kombinační fotbal, třeba na rozdíl od našeho minulého soupeře Islandu, který hraje jednoduše a rychle dopředu do zarputilosti a bojovnosti. To Katar hraje odzadu kombinačně. Španělský kouč je znát. Je to taková španělská tiki-taka," řekl Jarolím novinářům po předzápasovém tréninku.

Katar má kolísavé výsledky. V přípravě prohraje s Curacaem, ale v kvalifikaci dokáže porazit silnou Jižní Koreu. "Je to nevyzpytatelný soupeř, kterého nesmíme podcenit. Mají španělského trenéra, jsou dobře vedení směrem k mistrovství světa 2022. I proto teď dochází k zapracovávání mladší generace, na které by to za pět let mělo stát," dodal český kouč.

Klíčem by mělo být využívaní pomalejšího návratu Katařanů do obrany. "Je vidět, že s míčem to dopředu umí, tam jsou kvalitní a nemůžeme je podcenit. Ale směrem dozadu se jim moc nechce, tam nejsou tak důslední, toho bychom měli využít," všiml se při rozboru u videa Jan Kopic. "Určitě jsou silnější dopředu. Jsou to klasičtí hračičkové s míčem, co se dozadu moc nevrací," uvedl záložník David Houska.

Češi by měli mít výhodu také ve výškové převaze. To ale zas znamená, že si nesmějí nechat utéct malé a rychlé hráče Kataru. "Jsou to většinou menší a rychlí hráči. Určitě nesmíme nic podcenit a dát si na ně pozor," řekl útočník Jan Kliment, který by mohl poprvé za národní tým nastoupit v základní sestavě. Zatím čtyřikrát střídal. "Asi dostanu víc prostoru, tak se budu snažit něco ukázat," dodal.

Na první start v národním dresu čekají Vladimír Coufal, David Houska a Stefan Simič. "Doufám, že nastoupím. Už jsem sice hrál za mládežnické výběry, ale tohle by byl dosavadní vrchol mé kariéry," uved stoper italského Crotone Simič.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy