Kouč italských fotbalistů Ventura po neúspěšné baráži skončil

ČTK ČTK
15. 11. 2017 19:15
Gian Piero Ventura po porážce v baráži o mistrovství světa končí na lavičce Itálie.
Gian Piero Ventura (Itálie)
Gian Piero Ventura (Itálie) | Foto: Reuters

Řím - Trenér italské fotbalové reprezentace Gian Piero Ventura dva dny po neúspěšné baráži o postup na mistrovství světa v Rusku skončil. Vedení národní federace neuvedlo, zda jej po vyřazení se Švédskem odvolalo, nebo zda devětašedesátiletý kouč rezignoval.

Ventura neustál svou pozici poté, co s Itálií nečekaně selhal v baráži a výběr "squadry azzurry" bude poprvé od roku 1958 na světovém šampionátu chybět. Favorit minulý týden nejprve prohrál ve Švédsku 0:1 a v pondělí v domácí odvetě v Miláně navzdory velké převaze jen remizoval bez branek.

Ventura bezprostředně po nečekaném kolapsu odmítl rezignovat s tím, že se chce nejprve sejít se zástupci národní fotbalové federace a jejím prezidentem Carlem Tavecchiem.

Vedení italské federace po dnešním zasedání v Římě oznámilo, že bývalý kouč Udine, Cagliari, Neapole či Turína nebude u národního týmu pokračovat. Původní smlouva měla Venturovi vypršet až po evropském šampionátu v roce 2020.

"Jako první bod dnešního jednání Tavecchio oznámil volbu vedení národního týmu. Ventura ode dneška už není trenérem reprezentačního výběru," uvedla italská federace bez bližších podrobností v prohlášení na svém webu.

Italská média nejčastěji spekulují, že by se Venturovým nástupcem mohl stát Carlo Ancelotti, který nedávno skončil v Bayernu Mnichov. Další variantou může být dosazení dočasného trenéra do konce sezony.

Kolaps v baráži by mohl mít vliv i na Tavecchiovu pozici. Už dříve jej v případě vyřazení vyzval k odchodu z funkce šéf italského olympijského výboru Giovanni Malago. Předchozí předseda fotbalové federace Giancarlo Abete skončil poté, co Itálie vypadla na světovém šampionátu 2014 v základní skupině.

 

Právě se děje

Další zprávy