Růžová to nemůže být. Fanoušci Juventusu jsou zděšení, nový dres týmu je pobouřil

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost, Rudolf Černík
24. 4. 2019 14:02
Nový dres, v němž by se měli od příští sezony objevovat fotbalisté Juventusu, pobouřil fanoušky staronového italského mistra. Příznivcům "Staré dámy" vadí především růžový pruh na novém trikotu.
I Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, bude od příští sezony nosit dres s nezvyklým růžovým pruhem
I Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, bude od příští sezony nosit dres s nezvyklým růžovým pruhem | Foto: Reuters

Bianconeri. Tedy černobílí. Přezdívka Juventusu vystihuje barvy, s nímž ho má většina fotbalových fanoušků spojený. A černobíle pruhovaný dres je pro ně posvátnou tradicí.

Proto poté, co nedopatřením unikly ještě před oficiální prezentací na veřejnost snímky nového dresu, s nímž hodlá turínský velkoklub vyrukovat do příští sezony, vypukla mezi tifosi na sociálních sítích bouře. Ještě by nejspíš překousli, že místo pruhů je dres "sešitý" z černé a bílé poloviny. Co jim však vadí především, je výrazný růžový motiv uprostřed.

Snímky nového dresu unikly z focení, kdy v něm pózoval Paulo Dybala:

"Je to hnus, jako všechno v moderním fotbale. Pořádně mě to rozpálilo," odplivl si na Twitteru symbolicky fanoušek John Sidoli. "Je to šedesát let, co fandím Juventusu. Dres ale musí mít černobílé pruhy, jako ten, co nosili Sivori, Charles a Boniperti," tvrdil Francesco Policar s odkazem na legendární Trio Magico, hvězdnou útočnou trojici, která táhla Juventus na přelomu 50. a 60. let.

Reakce jednoho z nespokojených fanoušků:

"Nelíbí se mi to. Tohle není dres Juventusu. Možná si časem moje oko zvykne, ale teď se mi to fakt nelíbí," přidal se další fanoušek Gianfranco Buonadie. Podobný poprask mimochodem způsobila i změna klubového znaku před dvěma lety a postupem času odpor fanoušků vyšuměl.

Fotbaloví historici navíc vedení klubu brání. Upozorňují totiž na to, že v černobílých dresech hraje Juventus, založený v roce 1897, od roku 1903. A do té doby hrál - ano, v růžovém… A právě tuto historickou dobu chtěli návrháři nového dresu připomenout.

První "dresy" Juventusu z konce 19. století…

… a aktuální dres turínského velkoklubu:

Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, při víkendových oslavách zisku italského titulu
Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, při víkendových oslavách zisku italského titulu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 24 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy