Růžová to nemůže být. Fanoušci Juventusu jsou zděšení, nový dres týmu je pobouřil

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost, Rudolf Černík
24. 4. 2019 14:02
Nový dres, v němž by se měli od příští sezony objevovat fotbalisté Juventusu, pobouřil fanoušky staronového italského mistra. Příznivcům "Staré dámy" vadí především růžový pruh na novém trikotu.
I Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, bude od příští sezony nosit dres s nezvyklým růžovým pruhem
I Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, bude od příští sezony nosit dres s nezvyklým růžovým pruhem | Foto: Reuters

Bianconeri. Tedy černobílí. Přezdívka Juventusu vystihuje barvy, s nímž ho má většina fotbalových fanoušků spojený. A černobíle pruhovaný dres je pro ně posvátnou tradicí.

Proto poté, co nedopatřením unikly ještě před oficiální prezentací na veřejnost snímky nového dresu, s nímž hodlá turínský velkoklub vyrukovat do příští sezony, vypukla mezi tifosi na sociálních sítích bouře. Ještě by nejspíš překousli, že místo pruhů je dres "sešitý" z černé a bílé poloviny. Co jim však vadí především, je výrazný růžový motiv uprostřed.

Snímky nového dresu unikly z focení, kdy v něm pózoval Paulo Dybala:

"Je to hnus, jako všechno v moderním fotbale. Pořádně mě to rozpálilo," odplivl si na Twitteru symbolicky fanoušek John Sidoli. "Je to šedesát let, co fandím Juventusu. Dres ale musí mít černobílé pruhy, jako ten, co nosili Sivori, Charles a Boniperti," tvrdil Francesco Policar s odkazem na legendární Trio Magico, hvězdnou útočnou trojici, která táhla Juventus na přelomu 50. a 60. let.

Reakce jednoho z nespokojených fanoušků:

"Nelíbí se mi to. Tohle není dres Juventusu. Možná si časem moje oko zvykne, ale teď se mi to fakt nelíbí," přidal se další fanoušek Gianfranco Buonadie. Podobný poprask mimochodem způsobila i změna klubového znaku před dvěma lety a postupem času odpor fanoušků vyšuměl.

Fotbaloví historici navíc vedení klubu brání. Upozorňují totiž na to, že v černobílých dresech hraje Juventus, založený v roce 1897, od roku 1903. A do té doby hrál - ano, v růžovém… A právě tuto historickou dobu chtěli návrháři nového dresu připomenout.

První "dresy" Juventusu z konce 19. století…

… a aktuální dres turínského velkoklubu:

Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, při víkendových oslavách zisku italského titulu
Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, při víkendových oslavách zisku italského titulu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 minutami

Utah se díky desáté výhře za sebou dostal do čela NBA

Basketbalisté Utahu zvítězili 116:104 nad Dallasem a připsali si desátou výhru za sebou. Jazz jsou tak už nejlepším celkem celé NBA, neboť v čele Západní konference vystřídali obhájce titulu Los Angeles Lakers. Ti těsně prohráli 106:107 ve Philadelphii, která vládne Východní konferenci. O výhře Sixers rozhodl střelou tři sekundy před koncem Tobbias Harris.

Výsledky NBA:

Atlanta - Brooklyn 128:132 po prodl., Charlotte - Indiana 106:116, Cleveland - Detroit 122:107, Golden State - Minnesota 123:111, Miami - Denver 82:109, New Orleans - Washington 124:106, Orlando - Sacramento 107:121, Philadelphia - LA Lakers 107:106, Phoenix - Oklahoma City 97:102, San Antonio - Boston 110:106, Toronto - Milwaukee 108:115, Utah - Dallas 116:104.

před 5 minutami

Česko si mezi zeměmi na žebříčku korupce pohoršilo o pět míst

Česká republika se na žebříčku organizace Transparency International (TI), která sleduje korupci, propadlo v roce 2020 oproti předchozímu roku o pět míst a mezi 180 sledovanými zeměmi a územími je na 49. příčce. Pokračuje tak negativní hodnocení vývoje v Česku, protože i na loňském indexu si ČR oproti roku 2019 pohoršila, a to o šest míst. Nejférověji si ve světě podle TI loni vedlo Dánsko a Nový Zéland, na opačném konci škály jsou Jižní Súdán a Somálsko.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy