7,69 vteřiny. Irský útočník Long dal nejrychlejší gól v historii Premier League

23. 4. 2019 22:58
V zápase Watford - Southampton padl nejrychlejší gól v historii fotbalové Premier League. Hostujícímu útočníkovi Shaneu Longovi stačilo k otevření skóre pouze sedm sekund.
Útočník fotbalového Southamptonu Shane Long překonává nejrychlejším gólem v historii anglické Premier League brankáře Watfordu Bena Fostera | Foto: Reuters

Irský reprezentant Long hned po úvodním hvizdu a rozehrávce domácích atakoval stopera Craiga Cathcarta, následně se dostal k míči a s klidem překonal brankáře Bena Fostera.

Od úvodního hvizdu uplynulo přesně 7,69 sekundy. Dvaatřicetiletý Long tím překonal rekord obránce Tottenhamu Ledleyho Kinga, který v roce 2000 vstřelil gól Bradfordu za 9,9 sekundy.

Dosavadní rekordní gól Ledleyho Kinga:

O záchranu bojující Southampton vedení v dohrávce 31. kola neudržel a po gólu pro změnu z poslední minuty na hřišti sedmého týmu tabulky pouze remizoval 1:1.

Ve druhé dnešní dohrávce Tottenham gólem ze závěru porazil 1:0 Brighton a upevnil si třetí místo v tabulce.

Jedinou branku zápasu vstřelil v 88. minutě dánský záložník Christian Eriksen. Po přihrávce od Dele Alliho vypálil přesně zpoza vápna do levého dolního rohu a dal sedmý gól v sezoně. Tottenham má nyní tříbodový náskok před čtvrtou Chelsea, o další bod méně má Arsenal, který má ale zápas k dobru.

Anglická fotbalová liga:

31. kolo:

Watford - Southampton 1:1 (90. Gray - 1. Long).

33. kolo:

Tottenham - Brighton 1:0 (88. Eriksen).

Barcelona může slavit již ve středu další ligový titul

Fotbalisté Barcelony porazili ve 34. kole Alavés 2:0 a již ve středu mohou po roce opět slavit ligový titul, pokud Atlético Madrid prohraje. Dvanáctibodový náskok čtyři zápasy před koncem úřadujícímu španělskému mistrovi zajistili svými góly Carles Aleňá a Luis Suárez, jenž proměnil penaltu.

Kouč Ernesto Valverde týden před úvodním semifinále Ligy mistrů nechal odpočívat některé odpory a na lavičce začali Messi či Alba. Favorit začal zvolna a teprve po poločasové přestávce přidal na tempu přidal. A stačilo Barceloně pět minut, aby se na dosah přiblížila 26. titulu.

Získat ho může ve středu večer po zápase Atlétika proti Valencii.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Huesca - Eibar 2:0 (54. Gallego, 57. Ávila), Valladolid - Girona 1:0 (67. Míchel), Alavés - FC Barcelona 0:2 (55. Aleňá, 60. Suárez z pen.).

Fotbalový Německý pohár - semifinále:

Hamburk - Lipsko 1:3 (24. Jatta - 12. Poulsen, 53. vlastní Janjičič, 72. Forsberg).