Luiz konečně s Luizem. Skvělé tě vidět, příteli, napsal Brazilec "dvojčeti" ze Slavie

Sport Sport
20. 4. 2019 21:50
Netají se tím, že ho odmala obdivuje. Podobá se mu i vzhledem, především pak stejně bujným účesem. A fotbalistovi Slavie Alexi Královi se v tomto týdnu splnil jeden ze snů. Se svým vzorem, brazilským plejerem Chelsea Davidem Luizem, se potkal nejen na hřišti, ale po utkání spolu zapózovali ve vyměněných dresech i v kabině.
Fotbalisté David Luiz (vlevo) a Alex Král na společné fotografii po odvetném utkání čtvrtfinále Evropské ligy Chelsea - Slavia Praha
Fotbalisté David Luiz (vlevo) a Alex Král na společné fotografii po odvetném utkání čtvrtfinále Evropské ligy Chelsea - Slavia Praha | Foto: Instagram

Stalo se tak po čtvrteční odvetě čtvrtfinále Evropské ligy, v němž sice Slavia podlehla soupeři 3:4 a v součtu s domácí porážkou 0:1 na pohárové scéně skončila, ovšem znovu svým výkonem zaujala odborníky. A platí to i o představení dvacetiletého Alexe Krále, jenž k zápasu na Stamford Bridge přidal ještě jeden nezapomenutelný zážitek.

Po utkání se sešel se svým vzorem Davidem Luizem, s o jedenáct let starším brazilským mistrem Anglie, Francie i Portugalska si vyměnil dres a vyfotili se v nich. Zatímco slávista ke snímku na svém instagramovém účtu nepřipsal žádná slova, vítěz Ligy mistrů z roku 2012 poslal Královi milý pozdrav.

"Bylo tak dobré tě vidět, příteli! Bůh tě vždy doprovázej a jsem si jistý, že budeš pokračovat v tom, abys byl skvělý. Pokračuj. Hodně štěstí," popřál Luiz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy