Vedoucí Liverpool otočil zápas proti Bournemouthu, Souček hrál poprvé od zranění

Aktualizováno 7. 3. 2020 21:06
Fotbalisté Liverpoolu dokázali po dvou soutěžních porážkách za sebou zvítězit. V 29. kole anglické ligy zdolali po obratu Bournemouth 2:1. "Reds" jsou v čele Premier League s náskokem 25 bodů před obhájcem titulu Manchesterem City, který má dva zápasy k dobru. Arsenal zdolal v londýnském derby 1:0 West Ham, za nějž od 81. minuty nastoupil uzdravený záložník Tomáš Souček.
James Milner a jeho spoluhráči z Liverpoolu oslavují vítězství nad Bournemouthem. | Foto: Reuters

Liverpool v předchozích dvou soutěžních zápasech nedokázal vstřelit gól a utrpěl porážky od Watfordu a Chelsea. Ani proti Bournemouthu, který bojuje o záchranu, nezačal dobře. Už v 9. minutě dorazil Callum Wilson po centru Jeffersona Lermy míč do odkryté brány a hosté vedli 1:0.

V 25. minutě vyrovnal Mohamed Salah poté, co Sadio Mané využil hrubku hostující obrany. Právě Mané poslal v 33. minutě Liverpool do vedení po přihrávce Virgila van Dijka.

Pro Bournemouth to byl už čtvrtý ligový zápas bez výhry a v tabulce zůstává na sestupovém 18. místě. Naopak Liverpool vyhrál v lize posledních 22 domácích zápasů, což je nejdelší vítězná šňůra v historii anglické soutěže.

Ani napotřetí se nepodařilo vyhrát v lize Tottenhamu. Na hřišti Burnley prohrával od 13. minuty poté, co Chris Wood dorazil míč za záda Huga Llorise. Od 68. minuty nastoupil za domácí český útočník Matěj Vydra.

Alespoň bod zařídil "Kohoutům" proměněnou penaltou Dele Alli. Tým trenéra Josého Mourinha ztrácí z osmé pozice čtyři body na čtvrtou Chelsea, která drží poslední místo zaručující start v Lize mistrů. "Blues" navíc sehráli o duel méně.

O třetí ligové výhře Arsenalu po sobě rozhodl v 78. minutě zblízka Alexandre Lacazette. "Kanonýři" se posunuli na deváté místo, naopak "Kladiváři" jsou na 16. příčce a mají stejně bodů jako Bournemouth, jenž se nachází na první sestupové pozici.

Pětadvacetiletý Souček na konci února utrpěl v ligovém duelu na hřišti Liverpoolu svalové zranění a podle původních prognóz měl West Hamu chybět zhruba tři týdny. Nakonec se ale vrátil po necelých dvou.

Rovněž Sheffield United porazil 1:0 poslední Norwich. Stejným poměrem uspěl Crystal Palace nad Watfordem i Newcastle v Southamptonu.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Liverpool - Bournemouth 2:1 (25. Salah, 33. Mané - 9. Wilson), Crystal Palace - Watford 1:0 (28. Ayew), Wolverhampton - Brighton 0:0, Sheffield United - Norwich 1:0 (36. Sharp), Southampton - Newcastle 0:1 (79. Saint-Maximin), Arsenal - West Ham United 1:0 (78. Lacazette), Burnley - Tottenham 1:1 (13. Wood - 50. Alli z pen.).