Kanonádu Bayernu pokazili jeho vlastní fanoušci, zápas přerušili na 20 minut

29. 2. 2020 18:00
Fotbalisté Bayernu Mnichov si na hřišti Hoffenheimu připsal nejvyšší výhru v tomto ročníku bundesligy. Domácím nastříleli šest branek, ale kvůli jejich fanouškům byl zápas na 20 minut přerušen. Dařilo se i dalším favoritům. Třetí Dortmund si gólem svého nejlepšího střelce Jadena Sancha zajistil výhru 1:0 nad Freiburgem a čtvrtý Mönchengladbach vyhrál v Augsburgu 3:2.
Fanoušci Bayernu Mnichov
Fanoušci Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Fanoušci Bayernu za stavu 6:0 pro jejich tým vytáhli na tribuně urážlivý transparent namířený proti majiteli Hoffenheimu a miliardáři Dietmaru Hoppovi. Hráči i funkcionáři Bayernu se jim to marně snažili rozmluvit. Rozhodčí utkání v 77. minutě na dvacet minut přerušil, v dohrávce se pak už nic významného nestalo.

Samotný průběh zápasu byl méně dramatický. Domácí obrana, v níž podruhé za sebou chyběl Pavel Kadeřábek, nestíhala. Bayern vedl již po 15 minutách 3:0. Mezi střelce se zapsal také teprve osmnáctiletý Nizozemec Joshua Zirkzee.

Svým třetím gólem ve čtvrtém ligovém zápase nahradil nejlepšího střelce bundesligy Poláka Lewandowského, který si ze zápasu s Chelsea přivezl zranění holeně. Další dva góly vítězů vstřelil Brazilec Coutinho.

Fotbalisté Dortmundu vyhráli již počtvrté za sebou. Tentokrát si poradili s Freiburgem 1:0. Jediný gól zápasu dal jejich nejlepší střelec Angličan Jaden Sancho po Hazardově přihrávce. O prodloužení gólové série přišel norský střelec Erling Haaland, který nastoupil na hřiště až v 63. minutě.

Brankář Augsburgu Tomáš Koubek držel v prvním poločase zápasu s Mönchengladbachem čisté konto, ale pak kapituloval dvakrát během pěti minut a domácí už jen marně dotahovali. Dva góly vítězů dal Lars Stindl.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 2:3 (57. Löwen, 83. Finnbogason - 54. a 79. Stindl, 50. Bensebaini), Dortmund - Freiburg 1:0 (15. Sancho), Hoffenheim - Bayern Mnichov 0:6 (34. a 47. Coutinho, 2. Gnabry, 7. Kimmich, 15. Zirkzee, 62. Goretzka), Mohuč - Paderborn 2:0 (29. Quaison, 37. Onisiwo), Kolín nad Rýnem - Schalke 3:0 (9. Bornauw, 39. Córdoba, 75. vlastní Nubel).