Sheffield United

Vedoucí Liverpool otočil zápas proti Bournemouthu, Souček hrál poprvé od zranění
Zahraniční ligy

Liverpoolu po dvou soutěžních porážkách v 29. kole anglické ligy porazil po obratu Bournemouth 2:1. Tomáš Souček nastoupil za West Ham od 81. minuty.
Oslabený Arsenal zachránil remízu v derby proti Chelsea. Citizens zdolali Sheffield

Arsenal přišel na konci úvodní půlhodiny o Davida Luize. Přesto v oslabení dvakrát vyrovnal a v derby na stadionu čtvrté Chelsea remizoval 2:2.
Everton hrál s Arsenalem bez branek, Manchester City ve šlágru přehrál Leicester

Arsenal remizoval s Evertonem bez branek a nedokázal zvítězit ve 12 z posledních 13 duelů. Manchester City se v tabulce přiblížil Leicesteru.

Zemřel anglický fotbalový mistr světa z roku 1966 Peters

Po dlouhém boji s Alzheimerovou chorobou zemřel fotbalový mistr světa z roku 1966 Angličan Martin Peters. Střelci jednoho z gólů ve finále proti Německu (4:2 po prodloužení) bylo 76 let.

O Petersově úmrtí informoval West Ham United, za který hrál v letech 1959 až 1970 a získal s ním Pohár vítězů poháru v roce 1965. Později nastupoval také za Tottenham, Norwich a Sheffield United.

Za reprezentaci odehrál 67 utkání, v nichž dal 20 gólů. V památném finále mistrovství světa ve Wembley poslal domácí tým v 78. minutě do vedení 2:1. Němci v závěru normální hrací doby vyrovnali a historický úspěch Angličanům zajistil Geoff Hurst, jenž v prodloužení dvěma góly dovršil hattrick.

Peters je pátým členem vítězeného anglického mužstva, který je po smrti. Před ním zemřeli kapitán Bobby Moore, Alan Ball, Ray Wilson a brankář Gordon Banks.

Liverpool ovládl souboj prvního s posledním. Watford sestřelil dvěma góly Salah

Svěřenci kouče Kloppa, který v tomto týdnu podepsal novou smlouvu do roku 2024, tak potvrdili nejúspěšnější vstup do soutěže v klubové historii.
Hluboká krize Arsenalu trvá. Londýňané čekají na výhru nejdéle od roku 1977

Londýnský tým setrvává v hluboké krizi, už devět soutěžních zápasů nevyhrál, což se mu stalo naposledy v roce 1977.
Arsenal prohrál s nováčkem. Sheffieldu nedal ani gól

Fotbalisté Arsenalu podruhé v této sezoně anglické ligy prohráli, na hřišti Sheffieldu United v utkání devátého kola podlehli 0:1.
Sheffield se po dvanácti letech vrací mezi elitu. Pomohla mu remíza soupeřů

Druhý tým tabulky má kolo před koncem soutěže nedostižný náskok pěti bodů na Leeds. Do nejvyšší soutěže doprovodí Norwich.
Vydra vstřelil už třináct branek a útočí na čelo tabulky střelců, rád by vyrovnal svůj rekord

Matěj Vydra prožívá v druholigovém anglickém Derby County skvělou sezónu. V sobotu vstřelil svou třináctou branku v letošním ročníku.
Vydra se trefil v zápase proti Sheffieldu Wednesday, jeho Derby bodovalo popáté v řadě

Matěj Vydra se gólem podílel na vítězství 2:0 v utkání Derby proti Sheffieldu Wednesday. John Terry pomohl ve druhé lize k výhře Aston Villy.