Barcelona vstoupila do ligy vysokou výhrou, Suárez hattrickem

ČTK ČTK
20. 8. 2016 20:40
Třemi góly se na výhře obhájce titulu podílel Luis Suárez, dvě branky přidal Lionel Messi a o zbývající zásah se postaral Arda Turan.
Lionel Messi se raduje z jedné ze svých dvou tref
Lionel Messi se raduje z jedné ze svých dvou tref | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony vstoupili do nového ročníku španělské ligy dnešní výhrou 6:2 nad Betisem Sevilla. Třemi góly se na výhře obhájce titulu podílel Luis Suárez, dvě branky přidal Lionel Messi a o zbývající zásah se postaral Arda Turan.

Na úvodní gól tureckého záložníka dokázali hosté odpovědět vyrovnávací brankou Rubéna Castra. Ještě do přestávky ale zvrátili vedení na stranu Barcelony Messi se Suárezem. Deset minut po přestávce přidal uruguayský reprezentant a nejlepší střelec soutěže z minulé sezony další gól.

Na 5:1 zvýšil Messi o pouhou minutu později a v 82. minutě Suárez završil z přímého kopu hattrick. Na konečných 6:2 upravil šest minut před koncem druhou brankou v zápase Castro.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi

Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to v úterý oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií.

V eurozóně se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,6 procenta, zatímco ve čtvrtém čtvrtletí pokles činil 0,7 procenta. Recese se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy