Belgický reprezentant a bývalý útočník Liverpoolu si popletl klub, do kterého právě přestoupil

Sport Sport
20. 8. 2016 14:05
Belgický útočník Christian Benteke, který v posledních dnech přestoupil z Liverpoolu do Crystal Palace pořádně nevěděl, kde to vlastně tuto sezonu bude hrát. Na svém oficiálním twitterovém účtu si změnil profilovou i úvodní fotku, na kterých se představil v novém dresu Palace, ale do svého profilu napsal hráč Burnley FC a Belgického národního týmu. Nováček Premier League Crystal Palace zaplatil Liverpoolu za belgického reprezentanta přes 30 milionů liber.
Belgický fotbalista Christian Benteke slaví gól v kvalifikaci na MS 2012 proti Srbsku.
Belgický fotbalista Christian Benteke slaví gól v kvalifikaci na MS 2012 proti Srbsku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy