Guardiola je dál stoprocentní. Liverpool prohrál s nováčkem, Chelsea otočila duel s Watfordem

20. 8. 2016 15:41
Manchester City vyhrál odpolední duel Premier League nad Stoke 4:1, Liverpool naopak překvapivě prohrál na hřišti nováčka z Burnley trefami v prvním poločase. Chelsea měla těžkou práci na Watfordu, kde otáčela na 2:1 góly útočníků Costy a Batshuaye až v závěrečné desetiminutovce.
Nolito slaví jednu ze svých dvou branek
Nolito slaví jednu ze svých dvou branek | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City vyhráli i druhý zápas v nové sezoně anglické ligy, na hřišti Stoke zvítězili 4:1. V prvním poločase se za tým trenéra Pepa Guardioly dvakrát prosadil Sergio Agüero, po přestávce přidal dvě branky střídající Nolito.

Agüero v úterý neproměnil dvě penalty při výhře 5:0 v předkole Ligy mistrů proti Steaue Bukurešť, proti Stoke však z pokutového kopu otevřel po necelé půlhodině hry skóre.

Druhý gól přidal o deset minut později a zaznamenal třetí branku v úvodních dvou kolech. Po přestávce z penalty snížil Krkic, ale Nolito v 86. a v 95. minutě rozhodl o vyské výhře favorita.

Stoprocentní je po dvou kolech také Chelsea, která se však na výhru ve Watfordu pořádně nadřela. Na vedoucí branku Capoueho z 55. minuty našel odpověď až v 80. minutě Batshuayi a tři minuty před koncem přidal druhý gól hostů Costa, který se tak prosadil ve druhém utkání po sobě. Dvě výhry má na kontě také nováček z Hullu, jenž nečekaně uspěl 2:0 ve Swansea.

Liverpool naopak nenavázal na vítězství 4:3 nad Arsenalem a s dalším nováčkem Burnley prohrál 0:2. Domácí vedli už od druhé minuty, kdy se trefil Vokes, a v 37. minutě přidal druhý zásah Gray.

Nedařilo se ani Arsenalu, který s Petrem Čechem v brance remizoval bez branek s obhájcem titulu Leicesterem. Oba celky tak stále čekají na první vítězství.

2. kolo Premier League - výsledky

Stoke - Manchester City 1:4 (49. Krkic z pen. - 27. z pen. a 36. Agüero, 86. a 90.+5 Nolito), Burnley - Liverpool 2:0 (2. Vokes, 37. Gray), Swansea - Hull 0:2 (79. Maloney, 90.+2 Hernández), Tottenham - Crystal Palace 1:0 (83. Wanyama), Watford - Chelsea 1:2 (55. Capoue - 80. Batshuayi, 87. Costa), West Bromwich - Everton 1:2 (9. McAuley - 45.+2 Mirallas, 60. Barry), Leicester - Arsenal 0:0