Hluboká krize Arsenalu trvá. Londýňané čekají na výhru nejdéle od roku 1977

5. 12. 2019 23:29
Fotbalisté Arsenalu neuspěli ani v druhém utkání pod trenérem Fredrikem Ljungbergem a v 15. kole anglické ligy prohráli 1:2 s Brightonem. Londýnský tým už devět soutěžních zápasů nevyhrál, což se mu stalo naposledy v roce 1977. V tabulce jsou "Kanonýři" desátí, s náskokem pěti bodů na pásmo sestupu.
Fotbalisté Arsenalu prohráli s Brightonem.
Fotbalisté Arsenalu prohráli s Brightonem. | Foto: Reuters

Po odvolání Španěla Unaie Emeryho remizoval Arsenal v neděli v prvním duelu pod koučem Ljungbergem 2:2 s nováčkem z Norwiche a dnes dopadl slavný klub ještě hůř. Na vedoucí trefu Adama Webstera z 36. minuty ještě dokázal zareagovat po mírném zlepšení po přestávce vyrovnáním Alexandre Lacazette, ale definitivní ránu domácím zasadil v 80. minutě Neal Maupay. Brighton tak vyhrál na Arsenalu poprvé v historii.

Stejný počet bodů jako Arsenal mají ve středu tabulky Newcastle a Sheffield United, kteří se střetli v druhém dnešním duelu. Fotbalisté Newcastle vyhráli 2:0 po trefách Allana Saint-Maximina a Jonjoye Shelveyho. Hvězdou zápasu byl ale jejich slovenský brankář Martin Dúbravka, jenž se blýskl několika vynikajícími zákroky proti velkým šancím domácích.

Kromě výkonu bývalého brankáře Liberce a Sparty se po zápase mluvilo o kontroverzní brance Shelveyho ze 70. minuty. Anglickému záložníkovi posunul míč do šance hlavičkou Andy Carroll, jenž byl podle asistenta rozhodčího v ofsajdu. Sudí to signalizoval zvednutým praporkem a domácí přestali hrát, nicméně Shelvey akci dokončil a skóroval. VAR následně potvrdil, že Carroll v ofsajdu nebyl, a gól platil.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Sheffield United - Newcastle 0:2 (15. Saint-Maximin, 70. Shelvey), Arsenal - Brighton 1:2 (50. Lacazette - 36. Webster, 80. Maupay).