Vízek: Brazilci měli skončit dřív, ta hysterie nebyla zdravá

Aleš Vávra Aleš Vávra
11. 7. 2014 14:01
Fotbalový expert Ladislav Vízek hodnotí finální fázi světového šampionátu ve fotbale.
Němci se podle Vízka stanou mistry světa.
Němci se podle Vízka stanou mistry světa. | Foto: Reuters

Praha - Němci se stanou zaslouženými mistry světa, Brazilci mohou být rádi, že vůbec došli do semifinále. To si myslí fotbalový expert Ladislav Vízek, který pro Aktuálně.cz ohodnotil finální fázi světového šampionátu ve fotbale.

Podle jeho názoru budou hrát ve finálovém zápase klíčovou roli ušetřené fyzické a hlavně psychické síly na straně výběru "Jogiho" Löwa.

"Když vyhrajete zápas, ještě takovým způsobem, jakým to zvládli Němci, je ta únava úplně jiná. Ten den navíc by tam takovou roli nehrál, ale oni v semifinále hráli přes polovinu zápasu v pohodovém tempu. Půjdou do finále odpočatí, rozradostnění a sebevědomí," uvedl Vízek.

Všechno hraje do karet Němcům

Argentina naopak absolvovala nervydrásající 120 minut trvající duel proti Nizozemsku, navíc zakončený psychicky náročnou penaltovou loterií. To vše o celý den později.

"Pro Argentinu to byl těžký, urputný zápas. Všechno před finále zkrátka hraje do karet Němcům," dodal expert.

I proto ve finále favorizuje právě německý výběr. "Nejsou to rozhodně moji oblíbenci, přesto když vyhrají, budu moci říct, že skutečně vyhrál ten nejlepší tým ze všech," poznamenal Vízek. Němci podle něj uspějí svým typickým pracovitým, jednoduchým a běhavým fotbalem.

Messi je jediným nebezpečím

"Je táhne dopředu tak pět šest hráčů, nejsou závislí na nějaké konkrétní hvězdě. Argentincům naopak hodně chybí Di María a Messi, ač nejlepší fotbalista světa, je prakticky jediným nebezpečím. Němci ho budou zdvojovat, ztrojovat a bude to mít složité," uvedl bývalý reprezentant.

"Samozřejmě že to může dopadnout opačně. Pokud dá Argentina první gól, může to hubené vedení klidně udržet. Má dobrého brankáře a před ním poměrně neprostupný val. Brání velice dobře."

Vízek se ještě vrátil k úternímu výprasku domácí Brazílie, která inkasovala od Německa neuvěřitelných sedm gólů.

Němci si z Brazilců udělali srandu

"Všem to vyrazilo dech, mně taky. Bylo to historické ponížení hrdého národního týmu. Němci si z Brazilců v podstatě udělali srandu," řekl Vízek, podle jehož mínění si ale domácí kanárci o podobnou blamáž koledovali.

"Ta hysterie kolem nich, to bylo až přehnané, nezdravé. Bylo tam až příliš emocí, nelíbilo se mi to. Oni měli vypadnout už mnohem dřív, jednou vyhráli na penalty. Mohou být rádi, že došli až do semifinále, ale oni samozřejmě rádi nebudou," uzavřel účastník MS z roku 1982.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy