Romário: Vedení brazilského fotbalu by mělo jít do basy

ČTK ČTK
10. 7. 2014 10:16
Podle Romária jsou za neúspěch domácího týmu v semifinále mistrovství světa odpovědní představitelé národní fotbalové federace CBF
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brasília - Podle brazilské fotbalové legendy Romária jsou za neúspěch domácího týmu v semifinále mistrovství světa s Německem (1:7) odpovědní představitelé národní fotbalové federace CBF. Světový šampion z roku 1994 viní z výsledku předsedu Josého Mariu Marina a jeho zástupce Marca Pola del Nera. "Měli by skončit v base," uvedl.

Brazilský fotbal se podle bývalého útočníka nachází v hluboké krizi, kterou způsobila korupce a špatné hospodaření. "Myslíte si, že to je problém hráčů nebo trenéra? Vůbec ne. Náš fotbal na tom bude rok od roku hůř, jelikož ho řídí lidé, kteří ani netuší, jak se s míčem hraje," uvedl osmačtyřicetiletý Brazilec, který se angažuje v politice. "Místo toho si budou chránit svůj život v luxusu a hromadit miliony na účtech," dodal.

Marinův mandát vyprší příští rok v dubnu, jeho nástupcem byl už letos v dubnu zvolen Del Nero. Budoucí viceprezident Delfim Peixoto z neúspěchu viní kouče Luize Felipa Scolariho. "Všechno bylo špatně. Felipao už nesmí mít s brazilskou reprezentací nic společného. Je břemenem, ostudou," řekl v televizním rozhovoru.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy