reklama
 
 

Romero hrdinou. Vychytal postup, penalty ho naučil Van Gaal

10. 7. 2014 6:52
Brankář Sergio Romero se stal hlavním hrdinou Argentiny v semifinále mistrovství světa.

Sao Paulo - Brankář Sergio Romero se stal hlavním hrdinou Argentiny v semifinále mistrovství světa. V penaltovém rozstřelu chytil dvě nizozemské penalty a Jihoameričany dovedl k vysněnému finále. Přitom právě trenér "Oranjes" Louis van Gaal prý sedmadvacetiletého fotbalistu naučil likvidovat pokutové kopy během společného angažmá v Alkmaaru.

"Naučil jsem Romera chytat penalty, takže to bolí," řekl na tiskové konferenci Van Gaal, který argentinského gólmana vedl v AZ v letech 2007 až 2009.

I proto Romero po zápase zašel za Van Gaalem do šatny, aby mu poděkoval. "Budu mu nadosmrti vděčný. Když jsem v roce 2007 přišel do Alkmaaru, byl jsem cizinec. V šatně jsme museli mluvit jen nizozemsky, ale Van Gaal na mě mluvil španělsky. V první těžkém období to pro mě bylo hodně důležité. Byl mým zachráncem, a proto s ním mám velmi dobrý vztah," doplnil.

Romero: Tušil jsem, kam Sneijder kopne

Nyní však Van Gaala a nizozemský výběr vyřadil v semifinále MS, když byl vyhlášen hráčem zápasu. A to především za výkon v penaltovém rozstřelu. Romero hned na začátku zlikvidoval nepříliš povedený pokus Rona Vlaara, ještě víc se poté blýskl ve třetí sérii proti Wesleymu Sneijderovi, kterému vystihl směr a povedeným skokem ke straně míč vyrazil.

"Měl jsem na lavičce kolegy, kteří mi radili, který protihráč kam kope penalty. Proto jsem tušil, kam to Sneijder kopne," děkoval Romero svým náhradníkům Marianovi Andújarovi a Agustínovi Oriónovi za rady. Podle trenéra Alejandra Sabelly si však i sám Romero vede složku s informacemi, kam který hráč na turnaji kope penalty.

Věřil si a naštěstí to vyšlo

"Cítím obrovskou radost. Je pravda, že penalty jsou o štěstí. Můžete skočit a stejně neuspět, jako se to stalo jejich brankáři (Jasperu Cillessenovi). Já si věřil a naštěstí to všechno vyšlo," dodal Romero.

Kmenový hráč janovské Sampdorie minulou sezonu hostoval v Monaku, kde byl však náhradníkem a připsal si jen tři starty ve francouzské lize. Na MS potřetí za sebou neinkasoval, celkem už 373 minut, a na turnaji dostal dohromady jen tři branky.

autoři: ČTK, Sport | 10. 7. 2014 6:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama