Jiný míč na finále MS: Bude zlatý, černý a zelený

ČTK ČTK
10. 7. 2014 20:17
Míč pro nedělní finále fotbalového mistrovství světa bude mít jiný barevný design.
Finále MS se bude hrát s jiným míčem. Bude černý, zlatý a zelený.
Finále MS se bude hrát s jiným míčem. Bude černý, zlatý a zelený. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Míč pro nedělní finále fotbalového mistrovství světa bude mít jiný barevný design. Týmy Německa a Argentiny si zahrají s Brazucou (na náhled se podívejte zde) v barvách zlaté, černé a zelené, které vystřídají dosavadní modro-oranžovo-zelenou kombinaci, s níž dosud mužstva na šampionátu od 12. června hrála.

Firma Adidas se při výrobě míče inspirovala brazilskými náramky pro štěstí. Jméno Brazuca vybrali sami obyvatelé pořádající země a stuhy mají připomínat meandry řeky Amazonky. Míč se zlato-zelenou stuhou je světlejší než dosavadní a v akci bude v neděli od 21:00 SELČ na Maracaná v Riu de Janeiro.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy