Sázkař v Anglii tipnul skóre 7:1, v Čechách vsadit ani nešlo

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 7. 2014 13:35
Debakl fotbalistů Brazílie, kteří prohráli první semifinálový zápas probíhajícího mistrovství světa s Německem vysoko 1:7, nečekali sázkaři ani bookmakeři.
Radost německého záložník Bastiana Schweinsteigera.
Radost německého záložník Bastiana Schweinsteigera. | Foto: Reuters

Praha - Debakl fotbalistů Brazílie, kteří prohráli první semifinálový zápas probíhajícího mistrovství světa s Německem vysoko 1:7, nečekali sázkaři ani bookmakeři.

Britský zpravodajský server The Telegraph přesto zmiňuje případ sázkaře z Essexu, který úspěšně vsadil na přesný výsledek za pět liber v kurzu 500:1. Vydělal tedy 2500 liber.

V České republice přinesl výsledek vysoké výhry dvěma sázkařům, nikoli však díky tipu na přesné skóre.

"Kurz na přesné skóre 7:1 se standardně v nabídkách sázkových kanceláří neobjevuje. Leda v sázkových speciálech na zápasy, kde se vysoké skóre dá očekávat, a to včera rozhodně nebyl ten případ," upozornil mediální zástupce Fortuny Martin Lánský.

Nejvyšší skóre, na které šlo v úterý u Fortuny sázet, bylo do čtyř branek (tedy 4:0, 4:1, resp. 0:4, 1:4 atd.). "Na skóre 4:0 pro Němce šlo 69 sázek, na skóre 0:4 ani jedna," upřesnil Lánský.

Drtivá většina českých sázkařů věřila německým fotbalistům. Bookmakeři tuzemských kanceláří, kteří před začátkem zápasu upřednostňovali spíše domácí Brazilce, proto museli už před výkopem upravit kurzy. Výraznější změny způsobil divoký průběh, protože německý tým vedl po půlhodině už 5:0. Šance Brazilců na výhru výrazně propadla, v takzvaném live sázení na ně mohl v tu chvíli zájemce vsadit v kurzu 255:1. Taková sázka na takřka zázrak by však propadla.

Více štěstí měl klient Fortuny, který už před začátkem utkání tipnul, že Němci dají více než čtyři góly. Za 4000 korun mu sázková kancelář vyplatí 152 tisíc. Více než půl milionu korun (570 tisíc) získal jiný sázkař, který vsadil rovných sto tisíc na vítězství Němců a zároveň věřil, že dají tři a více gólů.

Fotbalové MS v Brazílii je i přes absenci českého týmu sázkařským vrcholem letošního roku. Sázkové kanceláře před jeho začátkem odhadovaly, že Češi na zápasy prosází více než miliardu korun. Průběžné statistiky překonání této rekordní hranice potvrzují.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy