Sparta prohrála i v Jablonci, obhajoba je v nedohlednu

2. 4. 2011 20:26
Baník remizoval se Slovanem, B1905 uspěli v Příbrami
David Lafata
David Lafata | Foto: ČTK

Jablonec - V nedohlednu možného osmibodového náskoku Plzně po 22. kole se pražské Spartě rozplývají naděje na obhajobu titulu ve fotbalové Gambrinus lize.

V sobotním šlágru kola totiž Letenští podlehli Jablonci 1:2 a pokud v neděli Plzeň vyhraje v Ústí nad Labem, navýší svůj náskok v čele tabulky před Spartou právě na osm bodů. Naopak na pouhé tři body za Pražany se dotáhl právě Baumit.

Klíčovým mužem utkání se v sobotu stal domácí Jan Vošahlík, který nejprve v první půli poslal aktivnější Jablonec do vedení po pěkném centru Davida Lafaty z levé strany, a po přestávce vstřelil poněkud spornou rozhodující branku, když dorazil míč do brány Jaromíra Blažka v tvrdém souboji s hostujícím bekem Manuelem Pamičem.

VIDEO Sporný gól Vošahlíka zhatil sparťanské naděje
Fotbalisté Boleslavi stíhají Olomouc. Porazili ji 2:0

Bohemians 1905 jsou ´klokany´ neprávem, rozhodl soud
Pekhart chce dát gól i Jablonci, slavit ho ale nebude

Mezi Vošahlíkovy trefy se svým zásahem vklínil Sparťan Jakub Podaný, který v první půli skóroval ze samostatného úniku. Ještě do přestávky přitom mohl vstřelit i druhou branku, ale míč mu na poslední chvíli rukou ustřelil brankář Valeš.

Sparta po inkasování druhého gólu v 66. minutě vrhla všechny síly do útoku, ale všechny její pokusy buďto obrana domácích odvrátila, nebo se vyznamenával právě vynikající brankář Jablonce.

Mužstvo Josefa Chovance si tak připsalo na jaře již druhou porážku, a naděje na obhajobu titulu se mu osm kol před koncem pomalu začínají hroutit.

Bohemians vyhráli v Příbrami, Baník remizoval

Povedený vstup Bohemians 1905 do jarní časti fotbalové sezony pokračuje i po dvaadvacátém kole. "Klokani", kteří ze čtyř jarních duelů prohráli jediný s Jabloncem, totiž porazili Příbram na jejím hřišti 1:0.

Stadion Bohemians 1905 se mohli spolehnout i na své fanoušky (ilustrační foto)
Stadion Bohemians 1905 se mohli spolehnout i na své fanoušky (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

V neúplné tabulce se tak dotáhli na šesté Teplice, které ale jejich utkání 22. kola ještě čeká.

Rozhodnutí zápasu v Příbrami přinesla 77. minuta, kdy se dorážkou prosadil hostující Daniel Bartek. Domácí sice toužili po vyrovnání, ale Pražané byli lepším týmem, a tak jediným výsledkem snahy Středočechů byla červená karta za hrubý faul Jakuba Štochla v nastavení druhé půle.

V dalším sobotním utkání jen remizoval Baník Ostrava se Slovanem Liberec 0:0. Oba týmy se přitom dostaly do několika slušných gólových příležitostí, ale oba brankáři, jak Bičík, tak domácí Daněk, několika dobrými zákroky dokázali udržet čisté konto.

Oba soupeři se tak rozešli smírně, což nejspíše více vyhovuje Baníku, který na jaře zatím získal jen čtyři body a stále je nebezpečně blízko pásma sestupu. Naopak Liberec zůstává v klidném středu tabulky.

22. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Bohemians 1905 0:1 (0:0)

Branka: 77. Bartek. Rozhodčí: Královec - Kordula, Wilczek. ŽK: T. Pilík, J. Štochl - Kraus, Škoda. ČK: 90.+2 J. Štochl. Diváci: 2930.

Sestavy:

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Pleško - P. Pilík, Tarczal, T. Pilík, Divíšek (55. M. Štochl) - Huňa (74. Wágner), Koukal (67, Papšys). Trenér: Nádvorník.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Rychlík - Bartek, Kraus, Sedláček, Štohanzl (87. Moravec) - Hartig (21. Nešpor), Škoda. Trenér: Hoftych.

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Košec. ŽK: Fantiš, Varadi - Breznaník, Fleišman. Diváci: 4092.

Sestavy:

Ostrava: Daněk - Řezník, Bolf, Neves, Zejdler - Hušbauer (75. Zeher), Greguš - Frejlach (89. Kraut), Lukeš, Varadi - Fantiš (61. Šenkeřík). Trenér: Marko.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Dejmek, Kelič, Fleišman - Dočkal, Vácha, Krystan, Breznaník - Štajner (90. Papoušek), Hadaščok (85. Nezmar). Trenér: Rada.

Baumit Jablonec - Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 11. a 66. Vošahlík - 13. Podaný. Rozhodčí: R. Hrubeš - Mencl, Ubias. ŽK: Vošahlík, Lafata - Řepka, Blažek, Zápotočný. Diváci: 6056.

Sestavy:

Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Drsek, Jablonský - Vošahlík (88. Třešňák), Loučka, Jarolím (90. Kocourek), Vaněk (68. Hejda), Piták - Lafata. Trenér: Komňacký.

Sparta: Blažek - Zápotočný, Brabec, Řepka (86. Zeman), Pamič - Kladrubský (69. Kerič), Matějovský, Vacek, Podaný (69. Kadlec) - Kweuke, Pekhart. Trenér: Chovanec.