Fotbalisté Boleslavi stíhají Olomouc. Porazili ji 2:0

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 4. 2011 22:12
FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v předehrávce 22. kola tabulkového souseda Sigmu Olomouc 2:0 a zmenšili svou ztrátu na její čtvrté místo na jediný bod.

O své výhře Středočeši rozhodli na přelomu poločasů, kdy se trefili Petr Johana a Alexandre Mendy.

Olomoučtí naopak čekají na vstřelený gól už tři zápasy.

Bohemians 1905 jsou ´klokany´ neprávem, rozhodl soud
Pekhart chce dát gól i Jablonci, slavit ho ale nebude

I když se domácí fotbalisté dostávali do tempa poněkud pomaleji a jejich gólman Miller musel řešit Doležalův únik, vytvořili si postupem času převahu i šance. Kuličova střela se však ztočila na opačnou stranu a Mendy s Chramostou správný okamžik na zakončení prováhali.

Ve 42. minutě se už ale Mladoboleslavští prosadili. Na rohový kop Kuliče si vyskočil Johana a oslavil svůj první gól po návratu ze zahraničí. Středočeši protrhli střeleckou smůlu po 230 minutách. O chvíli později mohl přidat druhou trefu Chramosta, ale jeho pokus skončil na tyči.

Po přestávce Středočeši své vedení pojistili, když druhou branku přidal po dalším Kuličově vybídnutí Mendy. Ten mohl dát výsledku podobu rozdílu třídy, ale čtvrt hodiny před koncem pálil těsně vedle.

22. kolo první fotbalové ligy:

Branky:
42. Johana, 54. Mendy. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Šírl, Kulič, Opiela - Hořava. Diváci: 3285.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Johana, Šírl - Mendy, Kúdela, Opiela, Fabián (86. Dimutsos) - Kulič (90. Řezníček), Chramosta (74. Táborský). Trenér: Stanner.
Olomouc: Drobisz - Koutný (79. Tomeček), Kučera, Škerle, Vepřek - Rossi, Bajer - Ordoš - Doležal (59. Hořava), Šultes, Navrátil (69. Přikryl). Trenér: Psotka.