Bohemians 1905 jsou ´klokany´ neprávem, rozhodl soud

ČTK ČTK
1. 4. 2011 19:10
Klub Bohemians 1905 získal nástupnická práva po FC Bohemians neprávem
Fanoušci Bohemians 1905 se mohou těšit na první ligu (ilustrační foto).
Fanoušci Bohemians 1905 se mohou těšit na první ligu (ilustrační foto). | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Městský soud v Praze dnes rozhodl o tom, že klub Bohemians 1905 před šesti let získal nástupnická práva po subjektu FC Bohemians, který skončil v konkurzu, neprávem.

Vedení ligového klubu Bohemians 1905 se s dnešním rozsudkem, který nenabyl právní moci, nehodlá smířit.

Spletitý případ tak bude pokračovat odvoláním Bohemians 1905 k Vrchnímu soudu v Praze. ČTK to řekl právní zástupce Bohemians 1905 Jiří Dienstbier.

"Dnešní verdikt je, jaký je. My se proti němu samozřejmě odvoláme," uvedl Dienstbier po líčení, které trvalo asi pět hodin. Bohemians 1905 neuspěli s vylučovací žalobou proti správci konkurzní podstaty, který podle nich neměl zpětně zapsat do konkurzu práva k hráčům a všem soutěžím, s nimiž poté Bohemians 1905 nakládali.

Čtěte také:
Na ligu opět v Ďolíčku? Radnice dala souhlas k záchraně
Vejsada žene Bohemku do dalšího insolvenčního řízení

Bohemians 1905 za vysoké sumy prodali hráče Václava Kadlece do Sparty a Jana Morávka do Schalke 04, což bylo podle věřitelského výboru FC Bohemians v rozporu se zákonem.

Jan Morávek
Jan Morávek | Foto: Ondřej Besperát

Klokani dnes neuspěli ani s vylučovací žalobou u Městského soudu. Ten podle serveru tn.cz rozhodl o tom, že smlouva o převodu nástupnických práv ze 6. dubna 2005, kterou v té době posvětil Českomoravský fotbalový svaz, je neplatná.

To by znamenalo, že Bohemians 1905 není nástupnickým subjektem FC Bohemians, a tím pádem ani členem ČMFS. "Soud konečně potvrdil to, co tvrdím už šest let," citoval server Michala Vejsadu, předsedu představenstva FC Bohemians Praha a.s., který je v konkurzu.

Bohemians 1905 však takovou teorii odmítají a případ hodlají řešit před Vrchním soudem v Praze. Kdyby ten ale potvrdil dnešní verdikt městského soudu, znamenalo by to, že vršovický klub třeba nemohl bez svolení správce konkurzní podstaty prodávat hráče zahrnuté v konkurzu. FC Bohemians Praha podle tn.cz uplatňují škodu ve výši 21 milionů korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy