Slavia u soudu: Dluhy, které uznáváme, zaplaceny. A na účtu už máme peněz dost

Luděk Mádl Luděk Mádl, Milan Mikulka
15. 9. 2015 15:30
Případ fotbalové Slavie řešil insolvenční soud. Po vstupu nového silného vlastníka klub informoval, že všechny závazky, jež uznává, již splatil. A na účtu má navíc dostatečný zůstatek
Útočník Slavie Milan Škoda se může radovat. Akutní hrozba úpadku červenobílého klubu byla u soudu díky penězům nových vlastníků uhrazena
Útočník Slavie Milan Škoda se může radovat. Akutní hrozba úpadku červenobílého klubu byla u soudu díky penězům nových vlastníků uhrazena | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Vstup nových silných vlastníků do fotbalové Slavie už se začíná projevovat. Hrozba, že soud pošle do klubu insolvenčního správce, byla totiž dnes velmi razantně odražena. Důvod je jednoduchý: V klubu už se objevily potřebné peníze. A následně i na účtech mnoha věřitelů.

"Pohledávky, které byly po splatnosti, a které Slavia uznává, jsou k dnešnímu dni splaceny," řekla dnes u Obvodního soudu pro Prahu 10 advokátka Zuzana Mládková, která Slavii v jednací síni spolu s generálním ředitelem klubu Davidem Trundou zastupovala.

Trunda nechtěl sumu, kteoru v posledních dnech Slavia na úhradu svých dluhů uvolnila, specifikovat, každopádně musela červenobílá kasa v uplynulých dnech vyplatit jednotky, či spíše desítky milionů korun.

Platila totiž nejen některým účastníkům insolvenčního řízení, ale i dalším věřitelům, kteří se zatím se svou pohledávkou soudu nepřihlásili. V první řadě hráčům současného ligového týmu, kteří předtím museli na zpožděné výplaty čekat.

Je zjevné, že to vše umožnila změna ve vlastnické struktuře Slavie. Jak známo, v  uplynulých dnech koupila od Aleše Řebíčka červenobílý klub čínská investiční společnost CEFC a český miliardář Jiří Šimáně. (více zde)

Kusý od Šimáněho nedostal nic

Slavia i nadále neuznává pohledávky uplatňované společností Online Services a Zbyňkem Kusým, bývalým ředitelem Slavie.Ty činí v součtu zhruba 20 milionů korun.

Jak ale advokátka Mládková zdůraznila, Slavia má nyní na svém účtě tak vysoký zůstatek finančních prostředků, že výrazně převyšuje sumu, kterou si Online Services a Zbyněk Kusý nárokují.

To znamená, že i kdyby byly tyto pohledávky nakonec uznány jako oprávněné, Slavia nyní jasně deklaruje, že by je i v takovém případě měla z čeho zaplatit. A to znamená, že se důvody, proč by Slavia měla čelit insolvenčnímu řízení, rozplývají jeden po druhém.

Soudkyně Michaela Wenzlová dala nyní Slavii lhůtu k tomu, aby všechna svá tvrzení o provedených platbách a  o vysokém zůstatku na účtu zdokladovala. Další jednání soudu bylo nařízeno na začátek listopadu.

Dočkali se i Lička a Ivana

Insolvenční řízení kolem Slavie před třemi měsíci vyvolala společnost Online Services, registrovaná na tichomořském ostrově Samoa. Ta zakoupila část pohledávky Zbyňka Kusého, bývalého generálního ředitele Slavie.

Také on sám se s pohledávkou přidal. Jenže Slavia veškeré nároky, které Online Services i Kusý vyvozují z manažerské smlouvy, již s ním uzavřeli bratři Řebíčkové, neuznává.

S pohledávkou do insolvenčního řízení se přihlásila i společnost Gamma Enterprises, zde šlo o neuhrazené cateringové služby. Slavia dílčí položky z této pohledávky uznala, ale dneska u soudu konstatovala, že když peníze firmě poslala, vrátily se jí poštou zpátky, protože na sídle společnosti nenašla pošta adresáta. Což přítomnéh oprávního zástupce Gamma Enterprises překvapilo.

Slavia dále soud informovala, že už uhradila i pohledávky dalších věřitelů, již přihlásili pohledávku do insolvenčního řízení. A to mimo jiné městské části Praha 10, bývalým hráčům Slavie Milanu Ivanovi a Mariu Ličkovi či agentu Alexandre Losenickému.

Mezi ohlášenými věřiteli se krátce před soudem objevila i společnost Eden Arena, která provozuje stadion, na němž fotbalová Slavia hrává své zápasy. Požaduje sumu kolem 6 milionů korun. Podle ředitele Slavie Davida Trundy jde v této výši o požadavek neoprávněný. (Více o vztahu Slavie a vlastníka stadionu čtěte zde).

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Celníci odhalili nelegální výrobce cigaret, daňové úniky přesáhly 170 milionů korun

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala dnes mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Při první akci s krycím názvem Kolosseum odhalili celníci daňový únik ve výši nejméně 130 milionů korun. Při prohlídkách našli na Olomoucku sklad a kompletní výrobní linku a technologii na výrobu cigaret, balicí linku na cigaretové krabičky, sušárnu na tabák a dieselagregát na výrobu elektrické energie.

Během druhé akce nazvané Capello celníci na Plzeňsku a v Praze zajistili více než šest milionů cigaret, dvě tuny tabáku, dvě tuny tabákového odpadu, komponenty k výrobě cigaret a výrobní linku na výrobu cigaret. Způsobenou škodu na spotřební dani vyčíslili v tomto případě na víc než 43 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu hlásí přes 50 tisíc podpisů pro prezidentskou volbu

Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková nasbírala dostatek petičních podpisů k podání prezidentské kandidatury. Ke konci července jich měla 51 tisíc, sdělil její manažer Petr Viktorýn. Přes 50 tisíc potřebných podpisů již dříve oznámil i podnikatel Tomáš Březina a Jiří Kotáb. Další kandidáti hlásí desítky tisíc podpisů občanů. Za jejich sběr někteří z nich platí brigádníkům řádově desítky korun za podpis, část uchazečů o Hrad ale spoléhá na dobrovolníky.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

Pumový útok v kábulské mešitě si vyžádal přes dvacet obětí

Nejméně 21 lidí včetně prominentního klerika zahynulo ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. Podle nejnovějších informací tamní policie utrpělo zranění dalších 33 lidí včetně pěti dětí. Bilance ale může ještě stoupat. Někteří svědci hovoří až o 25 obětech. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, informovala dnes agentura AP s odvoláním na místní policii.

Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník.

Jde o další ze série útoků, které zemi sužují rok poté, co moc převzalo povstalecké hnutí Tálibán. Za řadu z nich je zodpovědná místní odnož radikální organizace Islámský stát, která se zaměřuje na cíle spojené s Tálibánem i na civilisty.

Minulý týden se Islámský stát přihlásil k zodpovědnosti za smrt význačného duchovního z řad Tálibánu, který byl zabit ve svém náboženském středisku v Kábulu.

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid útoky odsoudil a prohlásil, že "pachatelé podobných zločinů budou brzy pohnáni před spravedlnost a potrestáni".

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Česko ve čtvrtek čekají tropické teploty, od pátku se ale ochladí

Česko ve čtvrtek opět čekají teploty, které výrazně překročí tropických 30 stupňů. K večeru se ale začne zatahovat a vyskytnout se mohou silné bouřky. Pršet má také v pátek a sobotu. Tropy už o víkendu nebudou, maxima by se měla pohybovat okolo 25 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Nejvyšší teploty by dnes měly být většinou mezi 31 a 36 stupni, na západě Čech kolem 30 stupňů. Nejtepleji bude v Polabí, Poohří a na jižní a střední Moravě. "Tropické teploty ale postupně ukončí studená fronta," uvedli meteorologové na Facebooku.

Ve čtvrtek později odpoledne a večer se začne od jihozápadu zatahovat. Český hydrometeorologický ústav nevylučuje v Čechách silné bouřky s nárazy větru kolem 70 km/h, v menší míře se mohou objevit i přívalové srážky a kroupy. Na Moravě a ve Slezsku budou srážky jen ojedinělé. V pátek bude zataženo až oblačno. Odpoledne a večer bude na většině území pršet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy