Pán Edenu: Neseriózní Řebíček závazky Slavie neřešil. Ani noví majitelé se nám ale zatím neozvali

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 9. 2015 11:45
Václav Slavíček, který vystupuje jako majitel stadionu Eden, hovoří o nevyřešených závazcích ze strany Slavie. A diví se, že se mu noví majitelé klubu zatím neozvali.
Noví majitelé Slavie se vlastníkovi stadionu v Edenu zatím vůbec neozvali
Noví majitelé Slavie se vlastníkovi stadionu v Edenu zatím vůbec neozvali | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalová Slavia už má několik dní nové majitele, čínskou investiční společnost  CEFC a českého miliardáře Jiřího Šimáněho.

Se zájmem si tuto informaci vyslechli i vlastníci stadionu v Edenu, na němž Slavia své zápasy hrává. Advokát Václav Slavíček, který vystupuje jako majitel stadionu, nicméně vyjadřuje jistý údiv nad tím, že se mu noví majitelé klubu dosud vůbec neozvali.

Což by ho potěšilo, protože v souvislosti se Slavií hovoří o jejích neřešených závazcích, které Slavíček klade za vinu neserióznímu přístupu předchozího majitele červenobílého klubu, tedy Aleše Řebíčka.

K mediálním spekulacím, že se noví majitelé Slavie pokusí klub vlastnicky sloučit se stadionem, se Jiří Šimáně vyjádřil velmi neurčitě. "Stadion? To téma je teď v nedohlednu."

Slavíček: Vlastnictví Edenu? Beze změn

Václav Slavíček pro změnu odmítá spekulace, že k nějakým posunům ve vlastnické struktuře společnosti Eden Arena, která stadion drží, už došlo, a to v uplynulých týdnech. Kladenský advokát Slavíček trvá na tom, že stadion vlastní společnosti, jejichž jediným vlastníkem je on sám. Nikoli bývalý manažer PPF Karel Pražák, jak se všeobecně dlouhé měsíce usuzuje, ani nikdo jiný.

"Nikoli, k žádným změnám ve vlastnictví Eden Arena, a. s., nedošlo," říká Slavíček. Navzdory skutečnosti, že 17. března došlo ve společnosti ke změně v obsazení pozice nyní už jen jediného člena představenstva, kterým je od zmíněného data Jan Kolací.

A co Václav Slavíček říká směrem k novým majitelům Edenu? "Skoro se mi ani nechce věřit, že k nějaké transakci vůbec došlo, protože mne osobně a ani management společnosti Eden Arena nikdo z údajných kupujících nekontaktoval," říká na adresu čínské společnosti CEFC a Jiřího Šimáněho.

"Připadá mi to velmi nestandardní," pokračuje Slavíček. "A to vzhledem k tomu, že fotbalový klub SK Slavia Praha a stadion jsou dva oddělené subjekty, které mají mezi sebou dlouhodobě existující problémy a nevyřešené právní vztahy, které je nutné narovnat. Nedokážu si představit, že někdo koupí fotbalový klub užívající cizí stadion, aniž by si důkladně z obou stran zmapoval vztahy, smlouvy, závazky apod., aby měl ve věci jasno. "

Václav Slavíček před časem označil smlouvy uzavřené mezi společností provozující stadion a klubem, podepsané v roce 2008, kdy byl nový Eden postaven, za neplatné. Posléze se situace, přinejmenším navenek, zklidnila a probíhaly "mírové rozhovory" mezi stadionem a klubem. Jak však nyní Slavíček naznačuje, bez většího efektu.

Řebíček své sliby nikdy nesplnil

"Po dobu tří let usilujeme v Edenu o restrukturalizaci a konsolidaci stadionu. Opakovaně jsme panu Řebíčkovi nabízeli různá řešení, chovali jsme se vždy vstřícně. Mnohokrát slíbil, že udělá potřebné kroky k tomu, aby se vztahy mezi klubem a stadionem narovnaly, bohužel žádný z těchto slibů nikdy nesplnil. Stále tu tak máme nevyřešené závazky ze strany klubu, nejasné a neurčité smluvní vztahy mezi klubem a stadionem, a tedy nestandardní a nepartnerské prostředí," zlobí se Slavíček.

"Investovali jsme tak zbytečně tři roky do snahy konečně vytvořit partnerský vztah klub–stadion, kdy jsme se kvůli bezprecedentně neserióznímu jednání pana Řebíčka nikam neposunuli. Uvedenou ztrátu času a ve výsledku nemožnost plně využít potenciál stadionu jako předmět podnikání vnímáme jako významnou újmu. Pokud v nejbližší době nedojde ke změně přístupu ze strany Slavie, budeme nuceni respektovat, že o narovnání není zájem, a učinit veškeré nezbytné kroky k ochraně oprávněných zájmů společnosti  Eden Arena," naznačuje Číňanům a Jiřímu Šimáněmu, že ve vztahu ke stadionu čekají Slavii nejspíš ještě perné chvilky.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy