Slavia udělala účetní striptýz. Hráče si cení na 315 milionů

Komu všemu Slavia dluží: I to odhalil insolvenční rejstřík
Kvůli zahájenému insolvenčnímu řízení musela Slavia nechat nahlédnout soud a následně pak díky volně dostupnému insolvenčnímu rejstříku i celou veřejnost do svého účetnictví. Z něj se mimo jiné dozvídáme spoustu informací o nesplacených závazcích Slavie vůči jednotlivým hráčům či trenérům.
Tak třeba vůči Tomáši Necidovi, který před rokem ve Slavii hostoval, přiznává Slavia závazek 981 431 korun, rozepsaný po dohodě s fotbalistou do splátkového kalendáře. Ze zveřejněných tabulek vyplývá, že Necid bral ve Slavii 90 000 korun měsíčně. V tureckém Bursasporu už si dnes Necid vydělá rozhodně víc.
Na jaře 2014 ho ve Slavii vedl Alex Pastoor. Vůči nizozemskému kouči, který v Edenu nepůsobil ani půl roku, přiznává Slavia svůj zatím nesplacený závazek ve výši 1 113 754 korun.
Jedním z Pastoorových asistentů byl tehdy Vladimír Šmicer. Slavia mu za to dodnes dluží 145 000 korun.
Foto: ČTK
Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 7. 2015 11:15
Kvůli insolvenčnímu řízení zveřejnila fotbalová Slavia informace o svých účetních aktivech i závazcích. Jen své hráče si cení na 315 milionů korun

Praha - Fotbalová Slavia otevřela tajné komnaty svého účetnictví. Donutilo ji k tomu insolvenční řízení, ve kterém své pohledávky v úhrnné výši kolem 20 milionů korun přihlásilo několik věřitelů.

Slavia nyní poskytla soudu údaje o svém majetku i seznamu závazků. Jeho uváděná hodnota vysoce převyšuje sumu, kterou si nárokují věřitelé. Jen hodnotu svého hráčského kádru vyjádřila Slavia sumou 314 940 400 korun.

Insolvence přitom bývá vyhlašována nad firmami, jež nejsou schopny pohledávky přihlášené do insolvenčního řízení splatit.

Všechno lze nyní vyčíst z insolvenčního rejstříku, kde se údaje poskytnuté Slavií objevily - sami si je můžete prohlédnout zde.

Počernický areál si cení na 35 milionů

O zahájení insolvenčního řízení se Slavií, fotbalovým klubem, který vlastní bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček, požádala před několika týdny společnost Online Services, registrovaná na tichomořském ostrově Samoa.

Vymáhá pohledávku, kterou koupila od bývalého generálního ředitele Slavie Zbyňka Kusého. Ten se přihlásil jako další účastník insolvenčního řízení. A se svojí pohledávkou se zapojila i městská část Praha 10. Celkem si nárokují asi 20 milionů korun. O peripetiích probíhající právní bitvy čtěte zde.

Slavia ve svém majetku uvádí například kapitálovou účast ve společnosti SC Xaverov Horní Počernice. Jde prakticky o vlastnictví tohoto tréninkového areálu. Nemovitosti v něm byly ohodnoceny na 35 milionů korun.

Od sponzorů 42, za Zmrhala a Škodu 54 milionů

Dále Slavia zmiňuje hodnotu svého hráčského kádru. Cenu hráčských práv členů A-týmu vyčíslila na 7,85 milionu eur, cenu "reprezentační mládeže" pak na 3,78 milionu eur, to je v součtu 11 630 000 eur, v přepočtu k aktuálnímu kurzu 314 940 400 korun.

V rubrice budoucích příjmů operuje Slavia očekávaným příjmem ze sponzorských smluv ve výši 42 milionů korun, z toho 10,5 milionu prostřednictvím bartrových obchodů.

Uvádí se zde mj. plánovaný příjem od společnosti Prostor 13 milionů korun, dále 8 milionů od sázkové kanceláře Fortuna nebo 8,5 milionu jako příspěvek od STES. To je dceřiná společnost Fotbalové asociace ČR, přes kterou kluby zpeněžují svá televizní a částečně i marketingová práva.

Právě tady, u budoucích příjmů, se objevila i podrubrika Prodej hráčů, ve které jsou zmíněna jména Milana Škody a Jaromíra Zmrhala s očekávanou úhrnnou prodejní sumou dva miliony eur, tedy 54 220 000 korun.

Na seznamu závazků vůči státní správě uvádí Slavia 620 298 korun v položce zálohy na daň z příjmu zaměstnanců a 314 831 korun jako srážkovou daň. Přiložen je i kompletní seznam zaměstnanců SK Slavia Praha - fotbal a.s.

Dluží 169 milionů, z toho 126 Řebíčkovi

Celkový součet závazků vyčíslila Slavia na 169 milionů korun. Z toho po splatnosti jsou závazky za celkem 11 505 451 korun.

Společnosti Aries Trading, ovládané Alešem Řebíčkem, dluží Slavia zhruba 126 milionů korun, což jsou zjevně prostředky, které Řebíček Slavii napůjčoval + úroky z těchto půjček.

A kde všude Slavia eviduje své zatím nesplacené závazky? Tak třeba fotbalové Spartě dluží 60 500 korun za hostování fotbalistek Malinové, Houzarové a Majerové. Vyšší je částka takřka 10 milionů korun za přestupy Bekima Balaje a Simona Deliho.

Vysoká je položka 4,14 milionu korun, což je pohledávka Eden Arena, společnosti provozující stadion, na kterém Slavia hrává své ligové zápasy.

Fotbalové asociaci ČR je Slavia dosud dlužná 125 000 korun, a to na pokutách za chování fanoušků v některých ligových duelech.

Sumu 53 200 korun by Slavia měla ještě jako členský příspěvek zaplatit Ligové fotbalové asociaci.

Pozor na ty dopravní pokuty!

Společnosti STES dluží Slavia 351 000 korun, například za financování statistických dat, internetové připojení stadionu a také za pokuty udělené dopravní policií. STES totiž pronajímá klubům sponzorská vozidla a tady došlo celkem 13x k nezaplacení vyměřené pokuty.

Za transfer hráče Ritchieho dluží Slavia jihoafrickému klubu Kaizer Chiefs takřka 700 000 korun, chorvatský klub HNK Rijeka si ještě nárokuje 277 000 korun za tzv. solidarity payment, platbu spojenou s angažmá Bekima Balaje.

Klub uvádí i nesplacené závazky vůči svým současným či bývalým hráčům či trenérům, konkrétní přehled najdete zde.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá armáda má prvního rabína za více než 100 let

V německé armádě bude po více než 100 letech sloužit vojenský rabín. Zsolt Balla, narozený v Maďarsku, byl do funkce uveden v synagoze v Lipsku. Podle agentury DPA v bundeswehru, který má na 180 000 příslušníků, působí zhruba 300 židů.

Německá vláda v roce 2019 schválila návrh Ústřední rady Židů v Německu na obnovení funkce náboženských poradců pro židy sloužící v ozbrojených silách. "Po desítky let to bylo nemyslitelné a stále to nelze brát jako samozřejmost," řekl šéf hlavní židovské organizace Josef Schuster. "Proto dnes máme všechny důvody být šťastní a vděční," dodal Schuster.

Za 1. světové války za Německo bojovalo mnoho židů a v jeho armádě vykonávaly pastorační službu desítky rabínů. Poté, co se v roce 1933 ujal moci Adolf Hitler, nacisté Židy vyloučili ze všech sfér veřejného života a později jich miliony vyvraždili.

Podle Schustera bude Balla zárukou, že židovští vojáci budou moci v armádě sloužit v souladu se svými náboženskými pravidly a že budou učit i nežidovské vojáky o židovských tradicích a svátcích, což má napomoci při odbourávání předsudků.

Dvaačtyřicetiletý rabín Balla, který byl vysvěcen v roce 2009, řekl, že pociťuje "neuvěřitelný vděk za to, že smí žít v zemi, která se vyrovnává se svou minulostí, ale také se rozhodla jít vpřed a aktivně měnit svět k lepšímu".

Židé tvoří v německé armádě malou menšinu. Zhruba polovina vojáků se hlásí ke křesťanství a muslimů je v bundeswehru přibližně 3000. Dosud v bundeswehru sloužili pouze katoličtí a luteránští kaplani a v plánu je zavedení náboženského poradenství i pro muslimy.

před 4 hodinami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy