Rozhodčí Marek gól Boleslavi uznat neměl, míní komise

Sport Sport
4. 5. 2015 16:57
Komise rozhodčích a Pravidlová komise FAČR zhodnotily sporné situace 26. kola Synot ligy.
Emanuel Marek
Emanuel Marek | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Sporná situace kolem faulu-nefaulu Ondřeje Zahustela na Marka Štěcha ze šlágru 26. kola Synot ligy mezi  Mladou Boleslaví a Spartou (2:3) byla rozhodčím Emanuelem Markem posouzena správně.

Alespoň podle pondělního vyjádření Komise rozhodčích, vedené Dagmar Damkovou.

"Rozhodnutí bylo v souladu s Pravidly fotbalu, domácí útočník prudce vrazil do brankáře, který chytal vysoký míč, a v důsledku vražení mu míč vypadl z ruky. Brankář po nárazu těla soupeře upadl na zem. Útočník nehrál míč (a ani ve své pozici nemohl) a do brankáře naskočil. Jednalo se z jeho strany o přestupek a branka správně nebyla uznána," píše se v prohlášení o situaci, ze které mohli jít Středočeši do vedení 2:0.

Komise také pochválila sudího Marka za správně nařízenou penaltu, která následovala krátce po sporném momentu, a naopak mu vytkla, že za faul Lukáše Magery na Lukáše Marečka neviděl domácí fotbalista žlutou kartu.

"Rozhodčí Emanuel Marek měl přerušit hru, nařídit přímý volný kop ve prospěch hostujícího týmu a domácího hráče napomenout žlutou kartou za bezohledné kopnutí protihráče. Šlo o tvrdý souboj o míč, kdy hráč Magera při odkopu míče nešetrně v setrvačnosti svého pohybu zasáhl ještě koleno soupeře," tvrdí se v prohlášení.

Komise dále potvrdila, že sudí Micha Paták správně vyloučil Kamila Kopúnka (Brno) za surovou hru, a Martina Krameše (Příbram) za úmyslné šlápnutí na protihráče.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Volbu nových radních České televize poslanci nevolili. Není jasné, kdy se k volbě dostanou znovu

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy