Sparta díky Kadlecovi otočila duel v Boleslavi

3. 5. 2015 21:22
Středočeši po výhře nad Plzní měli na lopatě i Spartu, rozhodl neuznaný gól a následná penalta.
Václav Kadlec
Václav Kadlec | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté pražské Sparty si i po 26. kole drží tříbodovou ztrátu na vedoucí Plzeň. Týden před vzájemným duelem na Letné úřadující mistr zvítězil na půdě Mladé Boleslavi 3:2.

Středočeši, kteří před týdnem porazili Plzeň, v neděli rychle vedli díky brance Ondřeje Zahustela, ale Sparta dokázala dvěma góly Václava Kadlece zápas otočit.

Bez Matějovského a brzy i Marečka

Sparta nastoupila bez zraněného záložníka Matějovského, v sestavě domácích chyběli Skalák s Vackem, kteří nemohli hrát kvůli dohodě klubů. Na Boleslavi však absence opor nebyla znát a už ve čtvrté minutě se ujala vedení. Po centru Bartla se ke vzdálenější tyči trefil hlavou Zahustel.

"Věděli jsme, že to bude mimořádně těžký zápas. V Plzni zahrála Mladá Boleslav skvěle. I dnes měla velkou motivaci, nasazení bylo enormní. Zápas ovlivnila naše hrubá chyba, která domácím dodala další síly," řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Sparta poté přišla o Marečka, který po souboji s Magerou musel s krvavým kolenem střídat, ale i přesto převzala aktivitu. Udeřit však mohli domácí, jenže s Ďurišovou tečí si poradil brankář Štěch. Na opačné straně poté dvakrát zazářil gólman Hruška, který chytil Váchovu střelu i Lafatovu hlavičku zblízka.

"Dnes jsme se dostali do vedení ještě dřív než v Plzni. Škoda, že jsme nevyužili další Ďurišovu šanci na zvýšení. Sparta ale měla také šance, držel nás brankář Hruška," uvedl domácí trenér Karel Jarolím.

Sparta srovnala z penalty

Do druhého poločasu vstoupila Boleslav velkou šancí Magery, jehož pokus zblokoval stoper Holek. Trest přišel v 50. minutě, kdy střídající Konaté našel před brankou osamoceného Kadlece, který vyrovnal. Vzápětí mohla jít Sparta do vedení, ale Lafatovu střelu zlikvidoval Hruška.

Sparta se dočkala v 67. minutě jen krátce poté, co rozhodčí na druhé straně kvůli Zahustelovu faulu na brankáře neuznal domácím branku. Křapka podrazil pronikajícího Dočkala a Kadlec se z penalty nemýlil.

"Důležitý moment byla neuznaná branka Zahustela, nevím, z jakého důvodu se tak sudí rozhodl. A hned vzápětí byla penalta na druhé straně," prohlásil Jarolím. "Podle mě to byla regulérní branka, byl jsem tam dřív než Marek Štěch, hrál jsem hlavou," dodal autor neuznaného gólu Ondřej Zahustel. Více o tomto momentu čtěte zde.

Wágner zadělal na drama

Vedení mohlo hostům vydržet jen pár okamžiků, ale Bartla po individuální akci vychytal Štěch a Zahustel v obrovské šanci těsně minul. Místo vyrovnání tak opět udeřilo na druhé straně. Dočkal našel ve vápně volného Kadeřábka, který tečovanou střelou pojistil náskok Sparty.

V závěru sice dokázal snížit Wágner, ale Letenští výhru udrželi a na druhém místě stále mají tříbodový odstup za Plzní, proti které je příští sobotu na Letné čeká zápas o všechno. "Dnes to bylo důležité vítězství hlavně z hlediska psychiky, kdybychom ztratili, Plzeň by k nám přijela v klidu. Ale je to důležité i z hlediska toho, že Jablonec ztratil a my mu odskočili," dodal Ščasný.

Fotbalová Synot liga - 26. kolo:

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 2:3 (1:0)

Branky: 4. Zahustel, 88. Wágner - 50. a 66. z pen. Kadlec, 75. Kadeřábek. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Caletka. ŽK: Štohanzl, Ščuk, Zahustel, Křapka - Brabec. Diváci: 4376.

Sestavy:

M. Boleslav: Hruška - Kysela, Křapka, Koch, Bořil - Ščuk, Štohanzl (81. Kúdela) - Zahustel, Magera (84. M. Vukadinovič), Bartl - Ďuriš (81. Wágner). Trenér: K. Jarolím.

Sparta: Štěch - Kadeřábek (82. Kováč), Brabec, Holek, Costa (68. Podaný) - Vácha, Mareček (15. Konaté) - V. Kadlec, Dočkal, L. Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.

1. Plzeň 26 20 3 3 59:19 63
2. Sparta 26 19 3 4 48:14 60
3. Jablonec 26 16 6 4 48:19 54
4. Mladá Boleslav 26 12 4 10 37:31 40
5. Dukla 26 10 7 9 28:35 37
6. Příbram 26 10 6 10 32:36 36