30. 4. 2011 19:53
Boleslav podlehla Hradci Králové 1:2
Zbrojovka má po delší době důvod k radosti.
Zbrojovka má po delší době důvod k radosti. | Foto: Jakub Šafránek

Brno - Další klopýtnutí na své cestě za titulem zaznamenala v šestadvacátém kole fotbalové Gambrinus ligy Viktoria Plzeň, která jen remizovala s předposlední Zbrojovkou Brno 1:1.

Západočeši mají nyní v tabulce pětibodový náskok na Spartu Praha, ta ale může v případě vítězství v Teplicích změnšit rozdíl mezi oběma týmy po tomto kole na rozdíl pouhých dvou bodů.

Zbrojovka si díky bodu sice k opuštění sestupového pásma nepomohla, ale po sérii bídných výsledků z kraje jarní části sezony se zdá, že jí konečně svítá alespoň nějaká naděje. Na čtrnáctou Příbram ztrácí dva body.

Nezmar stým gólem dotáhl Liberec k výhře nad Bohemians
Poslední Ústí šokovalo Jablonec, střelnice v Liberci

Plzeň, která do zápasu nastoupila bez zraněného špílmachra Pavla Horvátha, mohla jít do vedení již v 18. minutě, ovšem Rezek pokutový kop za faul na Ptrželu zahodil. Hosté se tak dočkali až o deset minut později, kdy po pohledné kombinační akci zakončoval do prázdné branky právě Petržela.

Jenže domácí Zbrojovka nesložila zbraně a po přestávce se dočkala vyrovnání. Závar před brankou Viktorii nakonec zakončil gólovou ranou Michael Rabušic.

V 68. minutě ale dostal zbytečnou červenou kartu Šamánek a Brňané museli jít do deseti. Viktoria ovšem nabídnutou přesilovku nedokázala využít, a tak si z dnešního utkání odnáší jen zmíněný bod za remízu 1:1.

Jablonec překvapení tentokrát nepřipustil

K další senzaci na úkor favorizovaného Jablonce se v sobotu odpoledne schylovalo v Příbrami, kde místní trápící se klub dlouho vedl v zápase 26. kola Gambrinus ligy nad Severočechy 1:0.

David Lafata se tentokrát neprosadil, přesto se mohl radovat z vítězství Jablonce. | Foto: ČTK

Baumit, který v posledním kole po čtrnácti zápasech prohrál na hřišti posledního Ústí nad Labem, ale tentokrát žádné překvapení nepřipustil a zápas ve druhém poločase otočil na konečný výsledek 2:1.

Příbram, jež v týdnu odvolala hlavního kouče Nádvorníka, přitom do zápasu vstoupila velice rozpačitě. V první dvacetiminutovce totiž mohla třikrát inkasovat, ovšem vždy ji zachránil vynikající Rondzik.

Po půlhodině se ale osmělil Zdeněk Koukal a střelou na vzdálenější tyč překonal hostujícího brankáře Valeše. Příbram se poté zvedla, měla více ze hry a několikrát mohla přidat druhý gól.

Toho se ale na rozdíl od Ústí, které také vedlo nad Jabloncem nejprve 1:0, nedočkala, a začali paradoxně střílet branky hosté. Severočeši nejprve srovnali střelou Luboše Loučky a nakonec i zápas otočili, když se hlavičkou prosadil Karel Piták.

Boleslav znovu prohrála, Baník se blíží k záchraně

Již čtvrtou porážku v řadě si v sobotu připsala Mladá Boleslav, která doma nestačila na nováčka z Hradce Králové.

Marek Kulič v zápase proti Olomouci
Marek Kulič v zápase proti Olomouci | Foto: Josef Mašek

"Votroky" k vítězství 2:1 dovedli svými pohlednými brankami v prvním poločase Zelený a Fisher, za Středočechy po přestávce jen snížil po centru Marka Kuliče hlavou Jan Chramosta.

Šestadvacáté kolo dnes zakončil zápas mezi Českými Budějovicemi a Baníkem Ostrava, který skončil nečekanou přestřelkou, jíž vyhrál domácí Baník 3:2.

Ostravané přitom v utkání dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat krok. Adam Varadi navíc v sedmdesáté minutě trefil vítěznou branku, a výrazně tak přiblížil slezský celek záchraně.

Baník má nyní na kontě 28 bodů, o jeden více, než jeho dnešní soupeř. Předposlední Brno přitom zatím získalo jen dvacet bodů.

26. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - FK Baumit Jablonec 1:2 (1:0)

Branky: 31. Koukal - 57. Loučka, 70. Piták. Rozhodčí: K. Hrubeš - Chytil, Vysloužil. ŽK: Rondzik, Koukal, Wágner - Eliáš, Vošahlík, Kovařík.

Sestavy:

Příbram: Rondzik - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek (81. M. Štochl) - Klesa, Tarczal, T. Pilík (89. P. Pilík), Pleško - Koukal - Wágner (74. Huňa). Trenér: Kopač.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský (71. Třešňák) - Vošahlík, Vaněk (78. Drsek), Loučka, Piták (88. Krajčík), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:2 (0:2)

Branky: 64. Chramosta - 20. Fischer, 45.+1 Zelený. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Procházka, Šírl, Opiela - Klapka, Koubek. Diváci: 1523.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Miller - Kalina (46. Kysela), Johana, Rolko, Šírl - Mendy, Procházka (46. Kúdela), Opiela, Táborský (58. Dimoutsos)- Kulič, Chramosta. Trenér: Stanner.

Hradec Králové: Koubek - Zelený, Chleboun, Kasálek (68. Hochmeister), Pávek - Rezek, Fischer, Klapka - Pilař, Černý (81. Mišinský), Štěpán (71. Pokorný). Trenér: Kotal.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 57. Rabušic - 28. Petržela. Rozhodčí: Mikel - Filípek, Kordula. ŽK: Střeštík, Přerovský, Dostálek, Simerský, Husár, Bureš - Bakoš, Ďuriš, Fillo. ČK: 68. Šamánek (Brno). Diváci: 1862.

Sestavy:

Brno: Bureš - Pašek, Pernica, Mitrovič, Husár - Přerovský (46. Rabušic), Simerský, Dostálek, Střeštík (58. Kalabiška) - Šamánek, Došek (90. Pejič). Trenér: Wagner.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář, Trapp, Jiráček (75. Ďuriš), Rezek (55. Fillo) - Bakoš. Trenér: Vrba.

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 3:2 (1:1)

Branky: 33. Bolf, 60. Kraut, 70. Varadi - 9. Stráský, 58. Ondrášek. Rozhodčí: Královec - Lhoták, Koval. ŽK: Pietrzkiewicz (Baník). Diváci: 2518.

Sestavy:

Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Bolf (69. Greguš), Neves, Šmejkal - Marek, Hušbauer - Varadi, Lukeš, Fantiš (62. Zeher) - Kraut (78. Šenkeřík). Trenér: Marko.

České Budějovice: Kučera - Laštovka (87. Pecka), Horejš, Simič, Vulin - Hudson (78. Timm), Stráský, Čirkin, Otepka, Nitrianský (68. Mezlík) - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.