Nezmar stým gólem dotáhl Liberec k výhře nad Bohemians

29. 4. 2011 22:30
Liberec - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Jan Nezmar
Jan Nezmar | Foto: FC Slovan Liberec

Liberec - Jubilejní stý prvoligový gól útočníka Jana Nezmara vynesl libereckým fotbalistům výhru 1:0 nad Bohemians 1905 v duelu 26. kola nejvyšší soutěže.

Liberec neprohrál už v šestém utkání za sebou a bodově se dotáhl právě na šesté Pražany, kteří dnes poznali přemožitele poprvé od 4. března, kdy nestačili na Jablonec.

Souboj týmů se skvělou aktuální formou sliboval dobrou podívanou, ale o úroveň zápasu se dlouho starali jen domácí hráči. I na nich bylo vidět, jak si přejí, aby jejich parťák Nezmar dosáhl na vysněný stý gól.

U třiatřicetiletého kanonýra dlouho končily všechny ataky Slovanu a Nezmar často strašil zadáky Bohemians v čele s brankářem Sňozíkem svým typickým důrazem.

ENIC chce po Slavii splatit dluh 100 milionů okamžitě

Už v třetí minutě s ním Sňozík vyhrál první vzájemný souboj, když vytáhl Nezmarovu hlavičku. V 28. minutě už liberečtí fanoušci málem mohutně slavili, ovšem Nezmar v akrobatické pozici pálil jen do tyče.

Občas bylo až úsměvné, jak liberečtí hráči v koncovce hledají jen a jen Nezmara.

Breznaník třeba už z boku mohl z výhodné pozice pálit, ale zbytečně ještě míč prostrkával na obsazeného útočníka, který si na Sňozíka na konci poločasu nepřišel ani druhým hlavičkovým pokusem.

Liberečtí byli v útoku nažhavení, jako by je nabudil minulý zápas, kdy v duelu s Teplicemi poprvé v historii zaznamenali šest branek v nejvyšší soutěži. Bohemians naopak nevypadali jako tým, který posledních šest zápasů neprohrál.

V útoku byli "Klokani" naprosto bezradní, jako by jim opravdu neseděl liberecký stadion, kde ještě nikdy nevyhráli. Liberecký brankář Bičík se nudil po celý zápas a až na několik lehce stažených centrů neměl vážnější práci.

V 59. minutě obranná hradba Pražanů povolila. Inkasovali smolnou branku, která však na podještědském stadionu rozpoutala euforii.

Dočkalovu střelu v pokutovém území tečoval právě Nezmar, který ještě dlouho po své jubilejní trefě přijímal gratulace spoluhráčů a vychutnával si ovace nadšených diváků.

Nezmar současně zaokrouhlil svoji porci ligových zásahů v sezoně na deset a v závěrečné čtvrthodině už z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči natahují sérii neporazitelnosti na šest zápasů, v nichž Severočeši získali šestnáct bodů.

Výsledek:

FC Slovan Liberec - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Branka:
59. Nezmar. Rozhodčí: Damková - Slavík, Lakomý. ŽK: Držík (Bohemians). Diváci: 4905.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Dočkal (89. Papoušek), Vácha, Gecov, Štajner (90. Zieris), Breznaník - Nezmar (78. Hadaščok). Trenér: Rada.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Cseh - Moravec (60. Ibragimov), Štohanzl, Kraus, Bartek (46. Držík) - Škoda, M. Nešpor (77. Sedláček). Trenér: Hoftych.