Pěsti a roztržená košile! Peltu na fotbale napadl fanoušek

Sport Sport
17. 6. 2013 20:42
Devětačtyřicetiletý muž napadl předsedu FAČR v Jablonci nad Jizerou při předávání ceny místním fotbalistům, kteří vyhráli Krajský pohár.
Miroslav Pelta.
Miroslav Pelta. | Foto: Eduard Erben

Praha - Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta čelil v Jablonci nad Jizerou ataku ze strany opilého fanouška. Devětačtyřicetiletý muž předsedu FAČR napadl při předávání ceny místním fotbalistům, kteří vyhráli Krajský pohár.

O napadení informovala jako první televize Nova. Soukromý zemědělec Pavel Janata z obce Kruh na Semilsku prý nejprve Peltu slovně urážel, poté na něj plivl a nakonec zaútočil pěstí. 

Útočník: Lidi jako je pan Pelta nemusím

Před týdnem znovu zvolený fotbalový boss si z incidentu odnesl poškrábanou ruku a zničenou košili. Útočník Janata byl opilý. "Policisté v dechu tohoto muže naměřili hodnotu alkoholu 2,47 promile," řekla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Útočník televizi Nova svůj útok vysvětlil tak, že se mu nelíbí, jací lidé zastupují český sport. "Co mě nastartovalo? Když jsem ho uviděl. Lidi jako je pan Pelta nemusím," uvedl muž, kterého ihned po incidentu uklidnila pořadatelská služba. Janatu poté odvezli z místa policisté. Předávání ceny pro tým Jablonce nad Jizerou se muselo opakovat.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy