Pěsti a roztržená košile! Peltu na fotbale napadl fanoušek

Sport Sport
17. 6. 2013 20:42
Devětačtyřicetiletý muž napadl předsedu FAČR v Jablonci nad Jizerou při předávání ceny místním fotbalistům, kteří vyhráli Krajský pohár.
Miroslav Pelta.
Miroslav Pelta. | Foto: Eduard Erben

Praha - Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta čelil v Jablonci nad Jizerou ataku ze strany opilého fanouška. Devětačtyřicetiletý muž předsedu FAČR napadl při předávání ceny místním fotbalistům, kteří vyhráli Krajský pohár.

O napadení informovala jako první televize Nova. Soukromý zemědělec Pavel Janata z obce Kruh na Semilsku prý nejprve Peltu slovně urážel, poté na něj plivl a nakonec zaútočil pěstí. 

Útočník: Lidi jako je pan Pelta nemusím

Před týdnem znovu zvolený fotbalový boss si z incidentu odnesl poškrábanou ruku a zničenou košili. Útočník Janata byl opilý. "Policisté v dechu tohoto muže naměřili hodnotu alkoholu 2,47 promile," řekla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Útočník televizi Nova svůj útok vysvětlil tak, že se mu nelíbí, jací lidé zastupují český sport. "Co mě nastartovalo? Když jsem ho uviděl. Lidi jako je pan Pelta nemusím," uvedl muž, kterého ihned po incidentu uklidnila pořadatelská služba. Janatu poté odvezli z místa policisté. Předávání ceny pro tým Jablonce nad Jizerou se muselo opakovat.

 

 

Právě se děje

Další zprávy