Berbr už bez protikandidáta, Haškův muž Rajchl to vzdal

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 6. 2013 17:00
Jindřich Rajchl nebude obhajovat pozici českého místopředsedy Fotbalové asociace ČR, kandidaturu stáhnul
Roman Berbr nebude volen tajně, ale aklamací. Nemá protikandidáta
Roman Berbr nebude volen tajně, ale aklamací. Nemá protikandidáta | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - O pozici českého místopředsedy FAČR už usiluje jen jediný kandidát: Roman Berbr.

Důvod je jasný, Jindrich Rajchl, který tuto pozici zastával od éry Ivana Haška, se rozhodl svou kandidaturu stáhnout. Volby proběhnou 8. června na valné hromadě FAČR.

"Rozhodl jsem se, že se budu soustředit je na práci v Dukle Praha. Vadí mi konfrontační atmosféra v současném fotbalu, já do toho tehdy s Ivanem šel s předpokladem pracovat na dlouhodobějších koncepcích. Ale teď se tu uvažuje jen ve stylu od neděle do neděle," vysvětluje Rajchl.

"Ale není to jen o nějakých konkrétních osobách. Je to plošné. I kdyby odešli Pelta s Berbrem, tak by se toho moc nezměnilo, ve fotbale teď vůbec není přátelská atmosféra, je ostře polarizovaný, a to je prostředí, ve kterém už kandidovat nechci," dodává Rajchl.

Fakt, že Roman Berbr bude na tuto místopředsednickou pozici kandidovat sám, bez protikandidáta, podle řádů ruší v tomto případě tajnou volbu a zavádí volbu aklamací. Jinými slovy, český místopředseda se nebude volit za plentou, ale zdvižením ruky s delegačním lístkem přímo v sále.

Roman Berbr je mužem mnoha kontroverzí, jeho výroky právě dnes kritizoval předseda svazu Miroslav Pelta - více zde.

 

Právě se děje

před 57 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy