Berbr už bez protikandidáta, Haškův muž Rajchl to vzdal

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 6. 2013 17:00
Jindřich Rajchl nebude obhajovat pozici českého místopředsedy Fotbalové asociace ČR, kandidaturu stáhnul
Roman Berbr nebude volen tajně, ale aklamací. Nemá protikandidáta
Roman Berbr nebude volen tajně, ale aklamací. Nemá protikandidáta | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - O pozici českého místopředsedy FAČR už usiluje jen jediný kandidát: Roman Berbr.

Důvod je jasný, Jindrich Rajchl, který tuto pozici zastával od éry Ivana Haška, se rozhodl svou kandidaturu stáhnout. Volby proběhnou 8. června na valné hromadě FAČR.

"Rozhodl jsem se, že se budu soustředit je na práci v Dukle Praha. Vadí mi konfrontační atmosféra v současném fotbalu, já do toho tehdy s Ivanem šel s předpokladem pracovat na dlouhodobějších koncepcích. Ale teď se tu uvažuje jen ve stylu od neděle do neděle," vysvětluje Rajchl.

"Ale není to jen o nějakých konkrétních osobách. Je to plošné. I kdyby odešli Pelta s Berbrem, tak by se toho moc nezměnilo, ve fotbale teď vůbec není přátelská atmosféra, je ostře polarizovaný, a to je prostředí, ve kterém už kandidovat nechci," dodává Rajchl.

Fakt, že Roman Berbr bude na tuto místopředsednickou pozici kandidovat sám, bez protikandidáta, podle řádů ruší v tomto případě tajnou volbu a zavádí volbu aklamací. Jinými slovy, český místopředseda se nebude volit za plentou, ale zdvižením ruky s delegačním lístkem přímo v sále.

Roman Berbr je mužem mnoha kontroverzí, jeho výroky právě dnes kritizoval předseda svazu Miroslav Pelta - více zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy