Nováka mrzel výsledek i mdlí fanoušci: Možná byli ještě hlavou na prázdninách

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 9. 2016 0:43
Čeští fotbalisté načali kvalifikaci na mistrovství světa 2018 remízou. Čím chlubit se nemají oni ani jejich fanoušci, kterých dorazilo na stadion na Letné přes deset tisíc, ale na tribunách nebyli příliš slyšet. A všimli si toho i sami hráči.
Filip Novák
Filip Novák | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Rozpačitý výkon na hřišti i na tribunách. Tak nějak by se dal shrnout první kvalifikační zápas české fotbalové reprezentace, která v neděli večer na Letné pouze bezbrankově remizovala se Severním Irskem. Do ochozů si našlo cestu jen něco před 10 tisíc fanoušků, kteří navíc nebyli moc slyšet.

Pravdou je, že domácí hráči jim přehršel příležitostí k rozproudění krve nedali. "Mrzí nás to hodně. Myslím, že jsme si vypracovali dost šancí, bohužel jsme je neproměnili a to nás dnes stálo body," hodnotil utkání záložník Ladislav Krejčí, který měl sám v druhém poločase dvě velké gólovky.

"Ta hlava mě mrzí víc. Bylo tam víc času, chtěl jsem to trknout na zadní tyč, ale jen jsem to líznul a neumístil to. Podruhé jsem to udělal dobře a rychle, ale šlo to vedle," reagoval na situaci z posledních minut úvodního kvalifikačního duelu, kdy se ve vápně obtočil kolem obránce a pálil kousek od pravé tyče.

Tu úplně největší šanci ale prohospodařil obránce Filip Novák, když se k němu v 63. minutě dostal balón právě od Krejčího, ovšem přibližně z hranice malého vápna rovněž minul bránu.

Myslel jsem, že nemám moc času, ale mohl jsem si to klidně zpracovat a zeptat se ho, kam ji chce. To se nestává, aby mi dali ve vápně tolik prostoru. Místo toho jsem ale pospíchal," vysvětloval zadák dánského Midtjyllandu po zápase.

S prací směrem dozadu ale může být poměrně spokojen. "Hráli v bloku, chodili do nebezpečných protiútoků. Ale myslím, že jsme si to docela pohlídali, uhráli jsme vzadu nulu, bohužel jsme tam měli šance, které jsme neproměnili. To pak nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek," dodal.

Krejčí: Výhrou bychom asi lidi nalákali

Utkání příliš nepomohla atmosféra na stadionu, která nebyla zrovna bouřlivá. Nejvíce byl slyšet našlapaný zelený kotel Severních Irů v kombinaci s bubenickým seskupením Tokhi & the Groove Army, které zřejmě mělo nahradit české ultras.

"Nevím, čím to bylo, možná jsou fanoušci ještě hlavou někde na prázdninách. Pro mě je zklamáním výsledek i to, že nepřišlo tolik lidí, kolik jsem očekával. Každému fotbalistovi se hraje líp, když přijde víc lidí a je lepší atmosféra," glosoval Novák mdlou kulisu a návštěvu 10 731 diváků.

"Co na to mám říct, je škoda, že nebylo plno. Kdybychom aspoň vyhráli, třeba bychom je nalákali na další zápas, ale nestalo se, co se dá dělat," povzdychl si Krejčí.

Nyní čeká český výběr výlet na půdu německého favorita kvalifikační skupiny. "Bude to obrovsky náročný zápas, musíme se na to dobře připravit. Dneska jsme do toho dali všechno, takže je od čeho se odpíchnout. Až na konci kvalifikace se ukáže, jak moc byl tenhle bod cenný nebo ne," prohlásil záložník italské Boloni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Ministerstvo financí připravilo návrh na regulaci cen paliv

Marže na čerpacích stanicích v červenci výrazným způsobem vzrostly. Ministerstvo financí poslalo do užšího připomínkového řízení návrh možné regulace cen pohonných hmot, aby byl k 1. září připraven k podpisu. Ministerstvo sleduje nezvyklé chování na některých místech, a podá proto k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podnět k prošetření. Ve čtvrtek o tom informovalo v tiskové zprávě.

"Po zavedení monitoringu cen se ceny držely pod průměrem roku 2021, a to i v měsících květnu a červnu, kdy ceny na čerpacích stanicích rostly vlivem vývoje na evropské burze. Ceny pohonných hmot začaly v měsíci červenci klesat. Přesto ministerstvo financí sledovalo, že v měsíci červenci výrazným způsobem vzrostla marže na čerpacích stanicích," uvedlo ministerstvo.

Sledovaná marže distributorů paliv a čerpacích stanic v červenci dosáhla u nafty 5,40 koruny za litr, a u benzinu Natural 95 dokonce 5,60 koruny za litr. Průměrná marže v loňském roce činila 3,39 koruny u nafty a 2,55 koruny u benzinu.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Ambasádu USA v Česku dočasně povede diplomatka Agorová. Čeká se na schválení nového velvyslance

Do schválení nového velvyslance povede ambasádu Spojených států v Praze diplomatka Christy Agorová. Velvyslanectví to ve čtvrtek uvedlo na twitteru. Dosud ambasádu vedl chargé d'affaires Michael Dodman. Americký prezident Joe Biden navrhl na velvyslance investora Bijana Sabeta. Nominaci ještě musí schválit americký Senát.

"Bylo mi ctí, že mým posledním diplomatickým úkolem bylo vést americké velvyslanectví v Praze. Vztahy Česko-USA nebyly nikdy silnější. Než bude schválen nový velvyslanec, ambasádu povede zkušená diplomatka Christy Agorová," uvedl Dodman.

Agorová podle webu ambasády před příchodem do Česka pracovala jako ekonomická radová na americké ambasádě v Madridu a jako zástupkyně vedoucího konzulátu USA v Istanbulu. Působila také na diplomatických misích v Pákistánu, v Jeruzalémě a v Botswaně.

Posledním americkým velvyslancem v Praze byl Stephen King, na konci roku 2020 oznámil, že se této pozice s nástupem nového prezidenta Bidena vzdá. Od té doby je post velvyslance neobsazený. King byl v pořadí devátým ambasadorem USA v Česku. Úřadu se ujal v prosinci 2017 po právníkovi Andrewu Schapirovi, se kterým neměl dobré vztahy prezident Miloš Zeman.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

V kauze "dezinfekce" je zřejmě obviněn Berbr, ale nikdo ze současné FAČR

V kauze podezřelé zakázky na dezinfekci stadionů není obviněn žádný ze současných zaměstnanců Fotbalové asociace ČR. FAČR na svém webu naznačila, že jedním z obviněných je trestně stíhaný bývalý místopředseda asociace Roman Berbr.

Policisté v případu obvinili šest lidí a čtyři právnické osoby z podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Fyzickým osobám hrozí v případě prokázání viny vězení od dvou do osmi let.

Kauza se rozběhla před dvěma lety ještě za bývalého vedení FAČR. Na nesrovnalosti kolem zakázky na dezinfekci upozornila v prosinci 2020 kontrolní a revizní komise fotbalové asociace. FAČR díky tomu, že jí policie přiznala status poškozené právnické osoby, požádala o možnost přístupu do trestního spisu.

"K vyvrácení pochybností si FAČR zároveň k případu dovoluje potvrdit, že obvinění se v této kauze kromě již medializovaného bývalého druhého místopředsedy FAČR netýká žádného ze současných ani bývalých zaměstnanců či funkcionářů FAČR," uvedla asociace.

Kriminalisté v souvislosti se zakázkou, kterou získala firma bývalého ligového fotbalisty Jiřího Tymicha, zasahovali v sídle FAČR loni v únoru. Půl roku předtím vypukla jiná aféra kolem Berbra týkající se korupce a ovlivňování výsledků zápasů.

Tymichova společnost dostala od FAČR 9,89 milionu korun na dezinfekci 90 stadionů. Podle únorového zjištění Radiožurnálu ale z dokumentů o převodu peněz vyplývá, že si je přerozdělilo více osob. Většinu částky asociace dostala zpět, neboť s dodavatelem uzavřela dohodu o narovnání. Za odvedené práce firmě zbylo téměř 700 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Omezení vstupu do parku České Švýcarsko se v případě nutnosti může prodloužit

Ministerstvo životního prostředí je v případě nutnosti připraveno prodloužit omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko, kde požár zasáhl 1060 hektarů, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Opatření jsou platná zatím do 31. srpna. Drony v parku každý den nacházejí možná rizika vzniku ohnisek požáru, na místě jsou stále desítky hasičů.

S monitorováním území pomáhá armáda. Jen za středu podle Hubáčkové drony signalizovaly 33 míst, u nichž je možné, že se rozhoří, a je nutné je sledovat. Místa, která jsou ohrožena požárem, jsou většinou ve špatně přístupných oblastech.

Odborníci mapují, co je možné zpřístupnit. Kontrolují cesty, někde se odstraňují ohořelé stromy. "Nicméně jsou lokality, kam ještě nebylo možné pracovníky, kteří mapují škody, pustit," uvedla ministryně. Geologové zároveň kontrolují skalní masivy.

Vedle vybraných území a lesů je zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy. Opatření je preventivní a vzhledem k přetrvávajícímu suchu má omezit riziko vzniku dalšího požáru v lesích. Zákaz vstupu se nevztahuje například na zaměstnance správy parku, záchranáře nebo lidi, kteří se přes území dostávají ke svým nebo pronajatým nemovitostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy