Nováka mrzel výsledek i mdlí fanoušci: Možná byli ještě hlavou na prázdninách

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 9. 2016 0:43
Čeští fotbalisté načali kvalifikaci na mistrovství světa 2018 remízou. Čím chlubit se nemají oni ani jejich fanoušci, kterých dorazilo na stadion na Letné přes deset tisíc, ale na tribunách nebyli příliš slyšet. A všimli si toho i sami hráči.
Filip Novák
Filip Novák | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Rozpačitý výkon na hřišti i na tribunách. Tak nějak by se dal shrnout první kvalifikační zápas české fotbalové reprezentace, která v neděli večer na Letné pouze bezbrankově remizovala se Severním Irskem. Do ochozů si našlo cestu jen něco před 10 tisíc fanoušků, kteří navíc nebyli moc slyšet.

Pravdou je, že domácí hráči jim přehršel příležitostí k rozproudění krve nedali. "Mrzí nás to hodně. Myslím, že jsme si vypracovali dost šancí, bohužel jsme je neproměnili a to nás dnes stálo body," hodnotil utkání záložník Ladislav Krejčí, který měl sám v druhém poločase dvě velké gólovky.

"Ta hlava mě mrzí víc. Bylo tam víc času, chtěl jsem to trknout na zadní tyč, ale jen jsem to líznul a neumístil to. Podruhé jsem to udělal dobře a rychle, ale šlo to vedle," reagoval na situaci z posledních minut úvodního kvalifikačního duelu, kdy se ve vápně obtočil kolem obránce a pálil kousek od pravé tyče.

Tu úplně největší šanci ale prohospodařil obránce Filip Novák, když se k němu v 63. minutě dostal balón právě od Krejčího, ovšem přibližně z hranice malého vápna rovněž minul bránu.

Myslel jsem, že nemám moc času, ale mohl jsem si to klidně zpracovat a zeptat se ho, kam ji chce. To se nestává, aby mi dali ve vápně tolik prostoru. Místo toho jsem ale pospíchal," vysvětloval zadák dánského Midtjyllandu po zápase.

S prací směrem dozadu ale může být poměrně spokojen. "Hráli v bloku, chodili do nebezpečných protiútoků. Ale myslím, že jsme si to docela pohlídali, uhráli jsme vzadu nulu, bohužel jsme tam měli šance, které jsme neproměnili. To pak nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek," dodal.

Krejčí: Výhrou bychom asi lidi nalákali

Utkání příliš nepomohla atmosféra na stadionu, která nebyla zrovna bouřlivá. Nejvíce byl slyšet našlapaný zelený kotel Severních Irů v kombinaci s bubenickým seskupením Tokhi & the Groove Army, které zřejmě mělo nahradit české ultras.

"Nevím, čím to bylo, možná jsou fanoušci ještě hlavou někde na prázdninách. Pro mě je zklamáním výsledek i to, že nepřišlo tolik lidí, kolik jsem očekával. Každému fotbalistovi se hraje líp, když přijde víc lidí a je lepší atmosféra," glosoval Novák mdlou kulisu a návštěvu 10 731 diváků.

"Co na to mám říct, je škoda, že nebylo plno. Kdybychom aspoň vyhráli, třeba bychom je nalákali na další zápas, ale nestalo se, co se dá dělat," povzdychl si Krejčí.

Nyní čeká český výběr výlet na půdu německého favorita kvalifikační skupiny. "Bude to obrovsky náročný zápas, musíme se na to dobře připravit. Dneska jsme do toho dali všechno, takže je od čeho se odpíchnout. Až na konci kvalifikace se ukáže, jak moc byl tenhle bod cenný nebo ne," prohlásil záložník italské Boloni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy