Lítý boj branku nepřinesl. Tak Češi před poloprázdnou Letnou zahájili kvalifikaci

Podívejte se na fotogalerii ze z kvalifikačního utkání mezi Českem a Severním Irskem.
Marek Suchý a Michal Kadlec sice pomohli udržet českém týmu nulu. Ale nakonec to stačilo jen na bod.
Houževnatá defenziva Severních Irů totiž také neinkasovala, a tak se oba týmy na začátku kvalifikace rozešly smírně.
Karel Jarolím tak při své ostré premiéře v národním týmu vítězství nezaznamenal.
Největší českou šanci v utkání měl Filip Novák, ke kterému v druhé půli propadl míč před zívající branku, ale mezi tři tyče zamířit nedokázal.
Foto: ČTK
Sport Reuters Sport, Reuters, Milan Kammermayer
4. 9. 2016 23:42
Podívejte se na fotogalerii z utkání kvalifikace o mistrovství světa ve fotbale 2018 mezi Českem a Severním Irskem, které skončilo bezbrankovou remízou.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy