Mahmutovič: Peníze? To jsou lži. Sparta mi nabízela víc

Sport Sport
5. 12. 2014 13:15
Je novou posilou Plzně a hned v úvodu svého angažmá odráží útoky.
Aidin Mahmutovič.
Aidin Mahmutovič. | Foto: fcviktoria.cz

Plzeň - Je novou posilou Plzně a hned v úvodu svého angažmá odráží útoky. Aidin Mahmutovič podepsal ve Štruncových sadech smlouvu na 3,5 roku (více čtěte zde) a při té příležitosti dal jasně na srozuměnou, že peníze v jeho rozhodování nehrály žádnou roli.

"V tomto týdnu vstoupila do jednání se mnou také Sparta, nicméně zájem Plzně byl mnohem dlouhodobější a konkrétnější. Vedení mi jasně prezentovalo své představy o mé pozici v týmu, o stylu, kterým se chce Viktoria prezentovat, i o dlouhodobých cílech klubu," řekl po podpisu bosenský snajpr.

Plzeň si vybral kvůli sportovnímu rozvoji

V médiích se objevily spekulace o tom, že Mahmutoviče přesvědčil plat ve výši 300 tisíc korun měsíčně. Proti tomu se ale fotbalista tvrdě ohradil.

"Mrzí mě lži ve znění, že mým jediným motivem byly peníze. Pokud by tomu tak bylo, stál bych nyní před mikrofony na Letné, protože nabídka Sparty byla v porovnání s tou plzeňskou výrazně komfortnější. Já jsem si nicméně vybral Plzeň z hlediska sportovního rozvoje, klubové atmosféry i lidského jednání jejích nejvyšších představitelů,“ doplnil Mahmutovič.

Hbitého forvarda prý těšilo, že o něj Plzeň projevila dlouhodobý zájem. „Jsem šťastný. Věřím, že dostanu šanci ukázat své schopnosti. Na Teplice budu vždy rád vzpomínat, ale nastal čas posunout se dál. Viktoria je nejlepším českým klubem s těmi nejvyššími ambicemi, chci pomoci tomu, aby se vysoké cíle podařilo naplnit,“ uvedl střelec 58 ligových branek.

Těší se na plzeňskou partu

„Těším se na spoluhráče z kabiny, plzeňská parta je pojmem. Ze zápasů Teplic ve Štruncových sadech jsem poznal výbornou atmosféru na stadionu, těším se na vyprodanou Doosan Arenu a fantastické publikum," dodal nadšený fotbalista.

Nebojí se ani konkurence v útočné řadě Viktorie, kde bude soupeřit s Teclem, Chramostou, Bakošem a Holendou. Pokud tedy některý ze jmenovaných v zimě z klubu neodejde.

"Konkurence v útočné řadě je samozřejmě obrovská, nicméně jsem připraven se o místo v základní sestavě poprat,“ uzavřel bosenský útočník.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 48 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy