Kisel hodnotí: Mrzí mě, jak jsme hráli. Ale tým je ozdravený

Sport Sport
4. 12. 2014 13:18
Sportovní ředitel fotbalové Slavie Karol Kisel se pro klubový web rozpovídal o ligovém podzimu.
Karol Kisel
Karol Kisel | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - K pohárům daleko a k záchraně také. Tak nějak se dá shrnout situace fotbalové Slavie po podzimní části Synot ligy. Sešívaní se nacházejí přesně uprostřed tabulky na osmém místě a s tím po skvěle zvládnutém vstupu do soutěže nejsou zrovna spokojeni.

"Ke spokojenosti nám chybí v tabulce pět, šest bodů. Mrzí nás i předváděná hra, kdy jsme nedokázali přehrávat soupeře zejména ze spodní části tabulky," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Karol Kisel.

První kola se Pražanům povedla náramně. Dokonce porazili současného lídra Plzeň a dostali se do čela tabulky. I v té době ale vedení zůstávalo na zemi a uklidňovalo veřejnost, že je ještě předčasné slavit obrození Slavie. A jak se zdá, byla to pravda.

"Neměli jsme přehnaná očekávání"

"Samozřejmě se fanoušci na začátku namlsali, ale nemyslím, že my bychom se vznášeli mimo realitu. V podstatě jsme v této sezoně neměli žádná přehnaná očekávání. V létě došlo k velké obměně kádru, odešlo okolo patnácti hráčů, přišlo hodně nových. Věděli jsme, že úplně všechno neklapne podle představ," vysvětluje Kisel.

Poté přišel postupný posun dolů, kdy Slavia prohrála pět zápasů v řadě. "Takový začátek se nabízí lépe využít a mě mrzí, že jsme to nedokázali. Myslím si, že klub jako Slavia, i s kádrem, jaký má k dispozici, by neměl sedmkrát v řadě nevyhrát a z toho ještě pětkrát za sebou prohrát. Stačily by dvě výhry a dnes atakujeme poháry," mrzí bývalého kapitána Slavie.

Na druhou stranu se prý v týmu ukázaly i pozitivní věci. "Podařilo se určitě ozdravit tým, i charakterově. To byl náš primární cíl, a proto došlo v létě k tak razantní obměně. Podařilo se to díky odchodu a naopak příchodu některých hráčů. Myslím, že dnes je ten tým charakterově zdravý a je na čem stavět."

Razantní změny v kádru se podle Kisela nechystají, na žádného hráče základní sestavy zatím konkrétní a atraktivní nabídka na stole neleží. Naopak by možná mohl Pražany ještě někdo doplnit.

"S Gecovem už nepočítáme"

"Máme v hlavě, co by nám mohlo pomoci, ale nechci předbíhat. V létě došlo k velkým změnám a my chceme, aby si na sebe kluci zvykli a abychom vše doladili. Byli bychom rádi, kdyby se jeden, dva příchody uskutečnily, ale uvidíme, jak dopadnou jednání."

Odejdou možná jen ti, se kterými klub nepočítal už v průběhu sezony, jako například Marcel Gecov, kterého vedení během podzimu přeřadilo do juniorky. "Do áčka s ním nepočítáme a v odchodu mu nebudeme bránit," uvádí Kisel.

Přípravu Slavia absolvuje hlavně na Slovensku, kam odjíždí už na začátku ledna. Poté sehraje pět přátelských utkání v Praze a poté se vydá na herní soustředění do Turecka. "Tam máme v plánu sehrát čtyři až pět zápasů. Vrátíme se asi dvanáct dní před ligou a ještě chceme sehrát generálku týden před začátkem ligy," dodává Kisel.

První utkání Synot ligy čeká Slavii v sobotu 21. února, kdy vyrazí na půdu Liberce.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy