Sparta generálku na Bern zvládla a Příbram v poháru vyřadila

Sparta se raduje z vítězství nad Příbramí a postupu do čtvrtfinále Poháru České pošty.
Poslední zápas před klíčovým utkáním podzimu sehrála ve čtvrtek fotbalová Sparta. V odvetě osmifinále Poháru České pošty porazila Příbram 3:1.
Postup při celkovém skóre 4:2 ale nebyl tím nejdůležitějším. Hlavní totiž bylo připravit se na zápas, který se hraje o týden později v Bernu.
I proto se dnešní pohárový duel hrál na pražském Strahově a nikoliv na Letné - na Stade Suisse v Bernu totiž stejně jako na "hůrce" leží umělá tráva, tedy povrch, na který nejsou Letenští příliš zvyklí.
Jen kulisa asi bude za týden jiná - přeci jen se zápas hrál ve čtvrtek od půl druhé a soupeř nebyl z nejatraktivnějších.
Aktualizováno 4. 12. 2014 16:43
Fotbalisté Sparty porazili v odvetě osmifinále Poháru FAČR Příbram 3:1 a po remíze 1:1 z úvodního utkání zkompletovali osmičku týmů pro jarní čtvrtfinále

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v odvetě osmifinále Poháru FAČR Příbram 3:1 a po remíze 1:1 z úvodního utkání zkompletovali osmičku týmů pro jarní čtvrtfinále. Letenský celek navíc v tréninkovém centru na Strahově zvládl generálku na přímý souboj o postup do play off Evropské ligy s Bernem, který se bude příští týden rovněž hrát na umělé trávě.

"Zahráli jsme si ostré soutěžní utkání na umělé trávě, vyhráli jsme a postoupili jsme, takže zápas splnil účel," řekl na tiskové konferenci trenér Sparty Vítězslav Lavička. "Jsem spokojený i s hrou, protože jsme byli aktivní. Mrzí mě jen to, že jsme neproměnili některé šance, na tom musíme před Bernem zapracovat," dodal.

Sparta nastoupila bez kapitána a nejlepšího střelce Lafaty, jenž od nedělního ligového utkání léčí zraněná záda, aby byl připraven na důležitý duel s Young Boys. V sestavě ho zastoupil Přikryl a právě on poslal domácí už v sedmé minutě po rychlé akci a centru Kadeřábka do vedení.

"Trefil jsem to hlavou a hned mi blesklo hlavou, že to byl gól jak od Davida Lafaty. Při tréninku se dívám jak zakončuje a snažím se od něj učit," prohlásil Přikryl. "Tomáš je jiný typ útočníka, spíš chce míč do pohybu, ale dneska hrál dobře, přesně tak, jak jsme si představovali," přidal Lavička.

Domácí mohli ještě do poločasu zvýšit, ale Krejčí s Kadeřábkem se neprosadili a pět minut po přestávce mohla Sparta zahozených šancí litovat. Z přímého kopu na rohu vápna se k bližší tyči trefil Pilík a navázal na podobný gól z prvního vzájemného zápasu. "Ale nejsem specialista, prostě mi to tam dvakrát spadlo. Navíc to bylo k ničemu, protože k postupu to nepomohlo," řekl Pilík.

Vyrovnaný stav vydržel na Strahově čtrnáct minut a do vedení šla opět Sparta. Po rohu přiťukl Matějovský míč Hušbauerovi, který zamířil přesně do pravého horního rohu. O šest minut později už to bylo o dva góly, z přímého kopu se do šibenice trefil Dočkal.

"Vypadá to, že nemůžu dát normální gól," usmál se Hušbauer, který se trefil podruhé ve čtyřech zápasech od návratu po vleklém zranění, navíc proti Jihlavě se prosadil obloučkem z vápna. "Jsem hlavně rád, že jsem pomohl týmu, protože jsme se zbytečně dostali do problémů a nechali soupeře vyrovnat. Byl to důležitý gól," dodal.

Příbram po třetí brance rezignovala a připsala si třetí prohru v jedenácti zápasech od příchodu trenéra Pavla Tobiáše k týmu. Sparta se naopak vítězně naladila na zápas v Bernu a ve čtvrtfinále doplnila Plzeň, Jablonec, Mladou Boleslav, Teplice, Slovácko, Liberec a druholigový Třinec.

Odvetné utkání osmifinále fotbalového Poháru FAČR:

Sparta Praha - Příbram 3:1 (1:0)

Branky: 7. Přikryl, 64. Hušbauer, 70. Dočkal - 51. Pilík. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Nádvorník. ŽK: Dočkal - Pilík, Sus, Neves. Diváci: 582. První zápas 1:1, postoupila Sparta.

Sestavy:

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský (76. Vacek), Mareček, Hušbauer - Dočkal, L. Krejčí (81. Schick) - Přikryl. Trenér: Lavička.

Příbram: L. Krbeček - Sus, Hájovský, Zápotočný (46. T. Krbeček), Neves - Pilík, Suchan, Fillo, Hnaníček (74. Jiří Mareš), Krameš - Řezníček (46. Tregler). Trenér: Tobiáš.