V útoku jsme bezzubí, to nás stálo postup. Zdržování APOEL bylo extrémní, smutnil Bořil

David Janeczek David Janeczek
24. 8. 2017 0:15
Krajní obránce Slavie Jan Bořil po neúspěšném dvojzápase proti APOEL Nikósie věděl, že postup do Ligy mistrů nebyl daleko.
Smutný Jan Bořil po zápase proti APOEL.
Smutný Jan Bořil po zápase proti APOEL. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Slavia v odvetě proti kyperskému APOEL Nikósie pouze remizovala 0:0, a Ligu mistrů si tedy fanoušci v Praze neužijí. Do Edenu se bude na podzim chodit alespoň na Evropskou ligu

"Veliké zklamání. Přišli jsme o postup kvůli úvodu zápasu na Kypru. Doma jsme to chtěli napravit, ale vidíte sami, že jsme bohužel v útoku bezzubí," hodnotil dvojutkání proti kyperskému mistrovi Jan Bořil. "Těch prvních minut v Nikósii bylo prostě hrůzostrašných," dodal.

Do nejdůležitějšího zápasu podzimu nemohl nastoupit kapitán Milan Škoda, kterému se ráno v den zápasu udělalo špatně. "Máme i jiné útočníky. Milan je velký, zkušený, má výbornou hlavičku, ale bylo mu před zápasem zle, tak tam nastoupili jiní a popasovali se s tím dobře. Jen tomu chyběl gól. Když nedáš gól, tak nevyhraješ," pokračoval čerstvý reprezentant.

Slavia v obou zápasech proti APOEL herně určitě nepropadla. "Kvalitu určitě mají, ale zase na druhou stranu se s nimi dalo hrát úplně v pohodě," věděl šestadvacetiletý krajní obránce. 

"Jsme nervózní, protože jsme dlouho nedali gól"

Slavia neskórovala už ve třech soutěžních zápasech v řadě. Proti APOEL stála sešívané postup hlavně produktivita. "V koncovce nám chybí ten klid. Myslím si, že jsme už trochu nervózní, protože jsme ze hry už dlouho nedali gól," smutnil Bořil.

Tým Jaroslava Šilhavého se uchyloval ke zjednodušení hry a často nakopával na Micka van Burena. "Viděli jsme na videu, že má APOEL velké problémy s centrovanými balony, ale my jsme toho nevyužili. Možná trochu chyběl Milan Škoda," přiznal Bořil, který věděl, že Liga mistrů byla vzhledem k losu velmi blízko.

Fotbalisté APOEL v Praze nevystřelili na branku a doma proměnili téměř vše, na co sáhli. "Určitě to bude pro nás zkušenost. Musíte si vzít, že Slavia nebyla velmi dlouho v pohárech, takže sbíráme zkušenosti. Viděli jste, že si to kluci z APOEL pohlídali. Takže tohle by nás mohlo posunout dál," řekl obránce, který si v české lize zahrál i za Mladou Boleslav.

Kyperský tým v odvetě často zdržoval za cenu polehávání na trávníku. "Párkrát jsem něco podobného zažil. Ale dnes už to bylo extrémní. Už jsem tam chtěl někoho zajet. Nevím, proč je rozhodčí hned nevykázal a potom je tam hned pustil. A zdrželi tím poleháváním vždy dvě minuty," prohlásil Bořil.

"Nemyslím si ale, že by nás tím rozhodili. Spíše byli chytří a zdržovali čas a nepustili nás tím do nějakého většího tlaku," dodal na závěr fotbalista s číslem 18.

 

Právě se děje

Další zprávy