Indonéská liga, Sparta i národní tým. Co dnes dělají slávisté, kteří vykopali historický debut v LM?

Podívejte se ve fotogalerii, co dnes dělají fotbalisté, kteří naposledy Slavii vykopali Ligu mistrů.
Jednoznačnou brankářskou jedničkou týmu z roku 2007 byl Martin Vaniak. Odchytal oba dvojzápasy předkola i všech šest duelů základní skupiny. Ve svých 46 letech samozřejmě už dávno nehraje (skončil v létě 2011), u fotbalu ale zůstal. Naposledy působil jako trenér brankařů ve Viktorii Plzeň, kde skončil po vyhazovu trenéra Romana Pivarníka.
Životní zápas zažil v posledním předkole s Ajaxem Stanislav Vlček, který v odvetě na Rošického stadionu vstřelil dva góly a postaral se o historický postup. O předkolo dříve navíc proměnil rozhodující penaltu v rozstřelu se Žilinou. U týmu Slavie byste ho našli i letos, góly už ale dávno nesází. Aktuálně je z něj vedoucí mužstva.
Proti Ajaxu se jednou trefil i David Kalivoda (na snímku s Martinem Abrahamem). Právě Kalivoda v úvodním duelu v Amsterdam Areně proměnil penaltu. Na druhé straně mimochodem tehdy při střele z penaltového puntíku selhal Klaas-Jan Huntelaar. Dnes hraje Kalivoda za rakouský Amaliendorf tamní pátou ligu.
Populární David "Hub" Hubáček si během historické sezony Slavie v Lize mistrů zahrál všech šest zápasů základní skupiny, včetně historického debaklu na Arsenalu (7:0), kterému pomohl jedním vlastním gólem. Nyní už je čerstvě ve fotbalovém důchodu, ovšem ještě v minulé sezoně kopal za Zlín. Ve stejném klubu se v létě přesunul do funkce asistenta sportovního manažera Zdeňka Grygery.
Foto: Ondřej Besperát
Sport Sport
25. 7. 2017 9:45
Podívejte se ve fotogalerii, co dnes dělají fotbalisté, kteří před deseti lety vykopali pro Slavii historický postup do Ligy mistrů.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy