Pohárové menu: Utkání Plzně a Slavie odvysílá ČT Sport, Spartu v Bukurešti uvidí diváci na O2 Sport

Luděk Mádl Luděk Mádl
1. 8. 2016 10:45
V pohárovém týdnu odvysílá ČT Sport fotbalové zápasy Karabach-Plzeň a Rio Ave-Slavia, na programu O2 Sport poběží duel Steaua-Sparta
Stejně jako první utkání mezi Plzní a Karabachem odvysílá i odvetu z Ázerbájdžánu veřejnoprávní Česká televize
Stejně jako první utkání mezi Plzní a Karabachem odvysílá i odvetu z Ázerbájdžánu veřejnoprávní Česká televize | Foto: Tomáš Liška

Praha - Pohárový týden přinese ve třetím předkole Ligy mistrů a Evropské ligy pět odvetných utkání s českými zástupci, přinejmenším tři z nich budou k vidění prostřednictvím televizních obrazovek.

"Vysíláme Plzeň a Slavii," potvrdil Jiří Ponikelský, šéf programu ČT Sport.

"Zajistili jsme si přenos z Bukurešti, naši diváci uvidí utkání Steaua-Sparta," kontruje Marek Kindernay, který pro změnu řídí placený kanál O2 Sport.

Na ocet tak zatím zůstávají odvetné zápasy Liberce a Mladé Boleslavi.

A teď si to celé pojďme pro pořádek ještě trochu utřídit. Takže:

V úterý se od 18.30 hraje v Baku odveta třetího předkola Ligy mistrů Karabach Agdam-Viktoria Plzeň. První duel skončil 0:0 a odvetu vysílá ČT Sport.

Ve středu se o postup do play off Ligy mistrů budou od 19.45 pokoušet účastníci utkání Steaua Bukurešť-Sparta Praha, první zápas skončil 1:1, odvetu vysílá O2 Sport.

Pozor! Stejně tak už ve středu od 18 hodin se hraje zápas Liberec-Admira Wacker Vídeň (první zápas 2:1). "UEFA nařídila, že nesmíme hrát doma ve stejný  den jako Mladá Boleslav, nevím, podle jakých pravidel strčili zrovna nás na středu. Co se týče televizního přenosu, ještě se o něm jedná," říká Lukáš Váňa, mluvčí Slovanu Liberec.

Ve čtvrtek se pak od 19 hodin hraje duel Mladá Boleslav-Tetovo (první duel 0:2). "Co se týče televizního přenosu, tak patrně nebude, nicméně na našem youtube kanálu budeme celý zápas live streamovat," slibuje Jiří Koros, mluvčí FK Mladá Boleslav.

A stejně tak ve čtvrte, ale až od 21 hodin se hraje v Portugalsku duel Rio Ave-Slavia (první mač 0:0). A ten odvysílá ČT Sport.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy