Pohárové menu: Utkání Plzně a Slavie odvysílá ČT Sport, Spartu v Bukurešti uvidí diváci na O2 Sport

Luděk Mádl Luděk Mádl
1. 8. 2016 10:45
V pohárovém týdnu odvysílá ČT Sport fotbalové zápasy Karabach-Plzeň a Rio Ave-Slavia, na programu O2 Sport poběží duel Steaua-Sparta
Stejně jako první utkání mezi Plzní a Karabachem odvysílá i odvetu z Ázerbájdžánu veřejnoprávní Česká televize
Stejně jako první utkání mezi Plzní a Karabachem odvysílá i odvetu z Ázerbájdžánu veřejnoprávní Česká televize | Foto: Tomáš Liška

Praha - Pohárový týden přinese ve třetím předkole Ligy mistrů a Evropské ligy pět odvetných utkání s českými zástupci, přinejmenším tři z nich budou k vidění prostřednictvím televizních obrazovek.

"Vysíláme Plzeň a Slavii," potvrdil Jiří Ponikelský, šéf programu ČT Sport.

"Zajistili jsme si přenos z Bukurešti, naši diváci uvidí utkání Steaua-Sparta," kontruje Marek Kindernay, který pro změnu řídí placený kanál O2 Sport.

Na ocet tak zatím zůstávají odvetné zápasy Liberce a Mladé Boleslavi.

A teď si to celé pojďme pro pořádek ještě trochu utřídit. Takže:

V úterý se od 18.30 hraje v Baku odveta třetího předkola Ligy mistrů Karabach Agdam-Viktoria Plzeň. První duel skončil 0:0 a odvetu vysílá ČT Sport.

Ve středu se o postup do play off Ligy mistrů budou od 19.45 pokoušet účastníci utkání Steaua Bukurešť-Sparta Praha, první zápas skončil 1:1, odvetu vysílá O2 Sport.

Pozor! Stejně tak už ve středu od 18 hodin se hraje zápas Liberec-Admira Wacker Vídeň (první zápas 2:1). "UEFA nařídila, že nesmíme hrát doma ve stejný  den jako Mladá Boleslav, nevím, podle jakých pravidel strčili zrovna nás na středu. Co se týče televizního přenosu, ještě se o něm jedná," říká Lukáš Váňa, mluvčí Slovanu Liberec.

Ve čtvrtek se pak od 19 hodin hraje duel Mladá Boleslav-Tetovo (první duel 0:2). "Co se týče televizního přenosu, tak patrně nebude, nicméně na našem youtube kanálu budeme celý zápas live streamovat," slibuje Jiří Koros, mluvčí FK Mladá Boleslav.

A stejně tak ve čtvrte, ale až od 21 hodin se hraje v Portugalsku duel Rio Ave-Slavia (první mač 0:0). A ten odvysílá ČT Sport.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy