Messi v Manchesteru cedil krev, ale Barca si veze výhru. Ajax remizoval s Juventusem

10. 4. 2019 22:54
Fotbalisté Barcelony v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů zvítězili na hřišti Manchesteru United 1:0 vlastním gólem Lukea Shawa. Útočník Juventusu Cristiano Ronaldo oslavil gólem návrat do sestavy a pomohl turínskému mužstvu k remíze 1:1 na stadionu Ajaxu Amsterodam. Čtvrtfinálové odvety se hrají příští úterý.
Z Lionela Messiho po srážce s Chrisem Smallingem crčela krev
Z Lionela Messiho po srážce s Chrisem Smallingem crčela krev | Foto: Reuters

Barcelona od začátku domácí sevřela a ve 12. minutě otevřela skóre. Messi dostal od Busquetse míč za obranu, nacentroval na Suáreze a jeho hlavičku bránící Shaw tečoval do branky. Videorozhodčí opravil původně odmávaný ofsajd.

Messi poté zažil i nepříjemnější chvilku, když si po půlhodině hry odnesl ze souboje s Chrisem Smallingem krvavé zranění v obličeji. Po krátkém ošetření ale znovu naskočil do hry a odehrál celý zápas.

Po nepříliš záživné pasáži ve 36. minutě gólman United De Gea vykopl Coutinhovu střelu. Na druhé straně volný Dalot v dobré pozici hlavičkoval nepřesně.

Manchesterský tým se i po změně stran trápil v koncovce a přestože vyprodukoval víc střel než soupeř, jeho hráči ani jednou netrefili branku. Barcelona si kontrolovala náskok a moc šancí si nevytvářela, jen Suárez po hodině hry napálil boční síť a Messi z přímého kopu nepřekvapil De Geu.

Katalánci si nakonec těsný náskok pohlídali a poprvé v pohárech zvítězili na stadionu Old Trafford. United doma neskórovali ve čtvrtém z posledních pěti utkání v Lize mistrů.

Ajax začal doma aktivněji. Hodně byl v úvodní dvacetiminutovce vidět především Zijach, který nejprve trefil boční síť a pak jeho ránu Szczesny vytáhl nad břevno. Branku polského brankáře těsně minul Van de Beek.

Závěr poločasu ale patřil Juventusu. Bernardeschi po otočce ještě vystřelil nepřesně, ale v poslední minutě Cancelo nacentroval do šestnáctky a zcela volný Ronaldo hlavou překonal gólmana Onanu. Pro historicky nejlepšího střelce LM, který nehrál dva týdny kvůli zranění stehna, to byl teprve pátý zásah v aktuálním ročníku.

Ajax ale vyrovnal hned po 30 sekundách druhé půle, kdy Neres zakončil individuální akci přesnou střelou. Brazilský útočník vstřelil čtvrtou branku za poslední čtyři soutěžní zápasy. Pět minut před koncem mohl Juventusu vrátit vedení střídající Diego Costa, jenže trefil tyčku.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Ajax Amsterodam - Juventus Turín 1:1 (0:1)

Branky: 46. Neres - 45. Ronaldo. Rozhodčí: Del Cerro - Yuste, Alonso - Hernández (video, všichni Šp.). ŽK: Tagliafico, De Jong, Schöne, Ekkelenkamp - Pjanič. Diváci: 50.390.

Sestavy:

Ajax: Onana - Veltman, De Ligt, Blind, Tagliafico - Schöne (75. Ekkelenkamp), De Jong - Zijach, Van de Beek, Neres - Tadič. Trenér: Ten Hag

Juventus: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro - Betancur, Pjanič, Matuidi (75. Dybala) - Bernardeschi (90.+3 Khedira), Mandžukič (60. Douglas Costa), Ronaldo. Trenér: Allegri.

Manchester United - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Branka: 12. vlastní Shaw. Rozhodčí: Rocchi - Meli, Passeri - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Shaw, Lingard, Smalling - Busquets, Vidal. Diváci: 74.093.

Sestavy:

Manchester: De Gea - Young, Smalling, Lindelöf, Shaw - Fred, McTominay, Pogba, Dalot (74. Lingard) - Lukaku (68. Martial), Rashford (85. Pereira). Trenér: Solskjaer.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Arthur (66. Roberto), Busquets (90.+3 Aleňá), Rakitič - Messi, Suárez, Coutinho (65. Vidal). Trenér: Valverde.