Tottenhamu zařídil výhru nad City Son. Semifinále má na dosah i Liverpool

9. 4. 2019 23:04
Tottenham vkročil do čtvrtfinále Ligy mistrů vítězství 1:0 nad Manchesterem City. Jedinou branku zápasu vstřelil v osmasedmdesáté minutě Son. Postup se přiblížil i Liverpoolu, který porazil Porto 2:0.
Son Heung-min slaví gól Tottenhamu.
Son Heung-min slaví gól Tottenhamu. | Foto: Reuters

Tottenham pokřtil nový stadion minulou středu ligovou výhrou 2:0 nad Crystal Palace. Proti City zahrozil v osmé minutě jako první, záložník Alli však z těžké pozice vypálil z voleje nad. O dvě minuty později se útočník Sterling prodral od postranní čáry až do šestnáctky a jeho střelu zblokoval obránce Rose rukou. Rozhodčí Kuipers si prohlédl situaci na videu a nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil útočník Agüero, jenže brankář Lloris jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

Ve 24. minutě si "Spurs" vypracovali velkou šanci, kapitán Kane však ve vápně z otočky gólmana Edersona nepřekvapil.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy aktivně. Sterling po Agüerově přihrávce na Llorise nevyzrál, na druhé straně zkusil o chvíli později z dálky štěstí Son Hung-min, ale zamířil vedle.

V 55. minutě se v souboji s Delphem zranil Kane, který nedokázal do šatny odejít ani po svých. Tlak hostů začal sílit, ale v 78. minutě si Son Hung-min naběhl za obranu "Citizens" na Eriksenův pas. Nejprve si ideálně nezpracoval míč a skončil za brankovou čarou málem i s ním, vrátil se však zpátky do vápna a prostřelil Edersona. Krátce před gólem přitom musel být Son Hung-min ošetřován.

Mužstvo trenéra Guardioly se v závěru ještě snažilo vyrovnat, ale Tottenham si vítězství pohlídal. Manchester City v evropských pohárech prohrál i pátý zápas proti anglickému soupeři.

Liverpool šel do vedení už v páté minutě zásluhou Keity, jehož střelu z hranice pokutového území usměrnil záložník Torres do vlastní sítě za brankáře Casillase. Guinejský záložník se za "Reds" trefil v Lize mistrů poprvé.

Ve 26. minutě minutě přidali domácí druhou branku. Kapitán Henderson přihrál do vápna na naběhnutého Alexandera-Arnolda, který vybídl útočníka Firmina ke skórování do prázdné branky.

Po půl hodině hry se fotbalisté Porta dožadovali penalty kvůli ruce Alexandera-Arnolda, dvacetiletý obránce se však podle videorozhodčího porušení pravidel nedopustil. Ve druhém poločase si Liverpool hlídal nadějný náskok do odvety a portugalský celek k vážnější akci nepustil.

Svěřenci trenéra Kloppa dobře vykročili k tomu, aby Porto vyřadili stejně jako v loňském osmifinále. Liverpool doma v pohárech neprohrál jednadvacáté utkání za sebou a ve všech soutěžích nenašel přemožitele už v patnácti duelech.

Ve středu odehrají první čtvrtfinálové zápasy Ajax Amsterodam s Juventusem a Manchester United s Barcelonou.

Tottenham - Manchester City 1:0 (0:0)

Branka: 78. Son Hung-min. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Makkelie (video, všichni Niz.). ŽK: Rose - Laporte, Mahriz. Diváci: 60.044.

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Sissoko, Winks (81. Wanyama) - Alli (87. Llorente), Eriksen, Son Hung-min - Kane (58. Moura). Trenér: Pochettino.

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Delph - Gündogan, Fernandinho, D. Silva (89. De Bruyne) - Mahriz (89. Sané), Agüero (70. Jesus), Sterling. Trenér: Guardiola.

FC Liverpool - FC Porto 2:0 (2:0)

Branky: 5. Keita, 26. Firmino. Rozhodčí: Lahoz - Devís, Del Palomar - Manzano (video, všichni Šp.). ŽK: Soares, Felipe (oba Porto). Diváci: 52.465.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Milner - Henderson, Fabinho, Keita - Salah, Firmino (82. Sturridge), Mané (73. Origi). Trenér: Klopp.

Porto: Casillas - M. Pereira (77. Fernando), Felipe, Militao, Telles - Corona, Danilo, Torres (73. Costa), Otávio - Marega, Soares (62. Brahimi). Trenér: Conceicao.