Korunovace Plzně na obzoru. ČT opět chystá superstudio

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 5. 2013 10:30
Veřejnoprávní televize nabídne jako hlavní menu duel Plzeň-Liberec, bude ale umět vstupovat do vysílání i ze všech sedmi dalších stadionů
Na Slavii doma Plzeň nestačila, Pavel Horváth ale jistě věří, že další domácí mač už zvládne
Na Slavii doma Plzeň nestačila, Pavel Horváth ale jistě věří, že další domácí mač už zvládne | Foto: CPA

Praha - Titul, poháry, sestup... Je dost dobře možné, že nedělní 29. kolo Gambrinus ligy vyluští všechny její hádanky.

A pokud si sednete k obrazovce, měli byste z toho vidět všechno v jednom balíku. "Budeme zase vysílat studio ze vstupy ze všech stadionů," slibuje Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport.

"Hlavní pozornost samozřejmě upřeme na zápas Plzeň-Liberec," dodává. Právě tam už v duelu prvního se třetím může dojít ke korunovaci šampiona. "Ale zpravodajsky do vysílání vstupovat i ze všech ostatních stadionů," vysvětluje Ponikelský.

Podobný model už Česká televize předvedla 13. dubna, když se hrálo derby "S". Velké studio s hosty tehdy vysílala ze žižkovské věže (více zde). "Teď to zkusíme na Kavčích horách. Až si pak projekt budeme vyhodnocovat, uvidíme, které prostředí je lepší a podle toho se zařídíme v příští sezoně," dodává šéf ČT Sport.

Na Fandovi poběží mač Teplice-Sparta

Tentokrát se hraje všech osm zápasů najednou. Konkurenční Fanda ze stáje kanálů televize Nova bude živě přenášet utkání Teplice-Sparta.

Veřejnoprávní televize si do svého studia pozve trojici osvědčenou z pilotního vysílání superstudia spojeného s derby. "Stoprocentní to ještě není, ale měli by dorazit reprezentační kouč Michal Bílek a manažer národního týmu Vláďa Šmicer. A zveme i Petra Uličného, u diváků velmi oblíbeného hosta," prozrazuje Ponikelský.

Studio začne 40 minut před výkopem zápasů, to znamená v 17.20.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy