Korunovace Plzně na obzoru. ČT opět chystá superstudio

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 5. 2013 10:30
Veřejnoprávní televize nabídne jako hlavní menu duel Plzeň-Liberec, bude ale umět vstupovat do vysílání i ze všech sedmi dalších stadionů
Na Slavii doma Plzeň nestačila, Pavel Horváth ale jistě věří, že další domácí mač už zvládne
Na Slavii doma Plzeň nestačila, Pavel Horváth ale jistě věří, že další domácí mač už zvládne | Foto: CPA

Praha - Titul, poháry, sestup... Je dost dobře možné, že nedělní 29. kolo Gambrinus ligy vyluští všechny její hádanky.

A pokud si sednete k obrazovce, měli byste z toho vidět všechno v jednom balíku. "Budeme zase vysílat studio ze vstupy ze všech stadionů," slibuje Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport.

"Hlavní pozornost samozřejmě upřeme na zápas Plzeň-Liberec," dodává. Právě tam už v duelu prvního se třetím může dojít ke korunovaci šampiona. "Ale zpravodajsky do vysílání vstupovat i ze všech ostatních stadionů," vysvětluje Ponikelský.

Podobný model už Česká televize předvedla 13. dubna, když se hrálo derby "S". Velké studio s hosty tehdy vysílala ze žižkovské věže (více zde). "Teď to zkusíme na Kavčích horách. Až si pak projekt budeme vyhodnocovat, uvidíme, které prostředí je lepší a podle toho se zařídíme v příští sezoně," dodává šéf ČT Sport.

Na Fandovi poběží mač Teplice-Sparta

Tentokrát se hraje všech osm zápasů najednou. Konkurenční Fanda ze stáje kanálů televize Nova bude živě přenášet utkání Teplice-Sparta.

Veřejnoprávní televize si do svého studia pozve trojici osvědčenou z pilotního vysílání superstudia spojeného s derby. "Stoprocentní to ještě není, ale měli by dorazit reprezentační kouč Michal Bílek a manažer národního týmu Vláďa Šmicer. A zveme i Petra Uličného, u diváků velmi oblíbeného hosta," prozrazuje Ponikelský.

Studio začne 40 minut před výkopem zápasů, to znamená v 17.20.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy