Nešťastný Ščasný: Litsingiho žlutá by měla být smazána

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 5. 2013 9:15
Hodně naštvaný byl po úterním zápase 28. kola Gambrinus ligy na hřišti Liberci teplický trenér Zdeněk Ščasný.
Zdeněk Ščasný doufá, že disciplinární komise FAČR zruší neoprávněnou žlutou kartu pro Francise Litsingiho.
Zdeněk Ščasný doufá, že disciplinární komise FAČR zruší neoprávněnou žlutou kartu pro Francise Litsingiho. | Foto: ČTK

Liberec - Hodně naštvaný byl po úterním zápase 28. kola Gambrinus ligy na hřišti Liberce teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Nenaštvala ho ani tak prohra 1:3 jako žlutá karta pro Francise Litsingiho, která byla čtvrtá v sezoně, a konžský útočník by tak měl vynechat nedělní zápas proti pražské Spartě.

Teplice totiž pořád nejsou zachráněné, dvě kola před koncem soutěže mají totiž "jen" čtyřbodový náskok na patnáctý Hradec Králové.

Ščasný: Je to absurdní a neuvěřitelné

V 59. minutě za stavu 1:0 pro Liberec hlavní rozhodčí Petr Ardeleánu místo odpískání pokutového kopu za faul Martina Frýdka na Litsingiho nařídil nepřímý kop proti Teplicím a konžského útočníka za simulování napomenul.

"Věřil jsem, že po našich předešlých výkonech tady dokážeme udělat bod. Co mě mrzí nejvíc, je ztráta Litsingiho. Jeden z našich nejlepších hráčů zápas se Spartou hrát nebude," smutnil po zápase Šcasný.

"Je absurdní a neuvěřitelné, že to nebyla penalta, ale žlutá karta. Myslím, že by se tím měla zabývat disciplinární komise. Udělit neoprávněně čtvrtou žlutou kartu, s tím by se mělo něco dělat," dodal.

Prohru však na výkon rozhodčích svádět nechtěl.

"Rozhodlo asi to, že jsme neproměnili některé šance, které jsme měli za stavu nula nula. Pak jsme dostali hodně hloupou branku," uzavřel Ščasný.

Šilhavý: Do našeho gólu byli lepší

Naopak Liberec si osmou ligovou výhrou v řadě výrazně pomohl v boji o třetí příčku, a tím i o zajištění účasti v předkole Evropské ligy.

Před čtvrtou Olomoucí, která dnes dohrává kolo doma s Plzní, má nyní už šestibodový náskok.

"Musím přiznat, že to byl pro nás nesmírně těžký zápas. Teplice vstoupily do utkání lépe, my jsme byli naopak bez pohybu," stěžoval si po zápase liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

"Teplice si vytvořily hned dvě šance a až do našeho gólu byly dravější, agresivnější a vyhrávaly osobní souboje. Pak se nám naštěstí ze standardky podařilo dostat do vedení a po dalším gólu už jsme se uklidnili," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy