Lavička: Šance na titul je malá, ale budeme ji živit

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 5. 2013 23:59
Po porážce 2:3 ztrácí Sparta dvě kola před koncem ligy na vedoucí Plzeň pět bodů a její šance na titul povážlivě klesly.
Spartě se po porážce v Brně vidina titulu znovu povážlivě vzdálila.
Spartě se po porážce v Brně vidina titulu znovu povážlivě vzdálila. | Foto: CPA Erben

Brno - Vůbec poprvé v této sezoně inkasovala Sparta tři góly a právě v nejméně vhodný moment.

Po porážce 2:3 ztrácejí Pražané dvě kola před koncem ligy na vedoucí Plzeň pět bodů a jejich šance na titul povážlivě klesly.

Trenér Sparty Vítězslav Lavička však boj o něj ještě definitivně nevzdává, i když si uvědomuje, jak jsou karty rozdány.

"Situace se jeví rozhodnutá. Stále však je ještě malá teoretická šance. Pokud bude trvat, tak ji budeme živit," uvedl na tiskové konferenci zklamaný Lavička.

Kolaps přišel okolo přestávky

Přiznal, že Sparta přijela do Brna s jasným úmyslem. "Věděli jsme, že potřebujeme v boji o titul získat tři body. Náš kolaps nastal v závěru prvního poločasu, kdy jsme soupeři umožnili rychlé dvoubrankové vedení," popsal Lavička kritické okamžiky.

Svým svěřencům při prvním inkasovaném gólu vytkl po standardní situaci špatné bránění Mezlíka. "Při druhé brance jsme dali hodně prostoru Husárovi i Kroupovi při jeho hlavičce. Další ranou byly situace po změně stran. Třetí inkasovaný gól po rychlém kontru a vyloučení Lafaty," dodal kouč.

Vyloučení nejlepšího ligového kanonýra prý vyplynulo z jeho frustrace. "Předcházel mu zákrok za hranicí pravidel ze strany domácího hráče. Takto ale nesmí hráč reagovat. Moment nezvládl, oslabil tým," nešetřil Lavička kritikou.

Další průběh ukázal charakter

Navzdory zklamání a prohře ale viděl na hře Sparty i pozitiva. "Vyzvedl bych náš charakter. Za stavu 0:3 jsme zbraně nesložili a vrátili se dvěma góly do zápasu. Na bodový zisk to ale nestačilo," konstatoval trenér Sparty, který si myslí, že zaváhání jeho mužstva v posledních zápasech jsou otázkou hlubší analýzy.

"Věděli jsme, že bude Brno hrát s enormní snahou a aktivitou. Zarputilost soupeře byla markantní. Do zápasu jsme se dostávali pozvolna, Celé naší obraně dělali problémy pohybliví hráči Brna. Tolik inkasovaných gólů není dobrou vizitkou naší obrany," dodal Lavička.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy