Lavička: Šance na titul je malá, ale budeme ji živit

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 5. 2013 23:59
Po porážce 2:3 ztrácí Sparta dvě kola před koncem ligy na vedoucí Plzeň pět bodů a její šance na titul povážlivě klesly.
Spartě se po porážce v Brně vidina titulu znovu povážlivě vzdálila.
Spartě se po porážce v Brně vidina titulu znovu povážlivě vzdálila. | Foto: CPA Erben

Brno - Vůbec poprvé v této sezoně inkasovala Sparta tři góly a právě v nejméně vhodný moment.

Po porážce 2:3 ztrácejí Pražané dvě kola před koncem ligy na vedoucí Plzeň pět bodů a jejich šance na titul povážlivě klesly.

Trenér Sparty Vítězslav Lavička však boj o něj ještě definitivně nevzdává, i když si uvědomuje, jak jsou karty rozdány.

"Situace se jeví rozhodnutá. Stále však je ještě malá teoretická šance. Pokud bude trvat, tak ji budeme živit," uvedl na tiskové konferenci zklamaný Lavička.

Kolaps přišel okolo přestávky

Přiznal, že Sparta přijela do Brna s jasným úmyslem. "Věděli jsme, že potřebujeme v boji o titul získat tři body. Náš kolaps nastal v závěru prvního poločasu, kdy jsme soupeři umožnili rychlé dvoubrankové vedení," popsal Lavička kritické okamžiky.

Svým svěřencům při prvním inkasovaném gólu vytkl po standardní situaci špatné bránění Mezlíka. "Při druhé brance jsme dali hodně prostoru Husárovi i Kroupovi při jeho hlavičce. Další ranou byly situace po změně stran. Třetí inkasovaný gól po rychlém kontru a vyloučení Lafaty," dodal kouč.

Vyloučení nejlepšího ligového kanonýra prý vyplynulo z jeho frustrace. "Předcházel mu zákrok za hranicí pravidel ze strany domácího hráče. Takto ale nesmí hráč reagovat. Moment nezvládl, oslabil tým," nešetřil Lavička kritikou.

Další průběh ukázal charakter

Navzdory zklamání a prohře ale viděl na hře Sparty i pozitiva. "Vyzvedl bych náš charakter. Za stavu 0:3 jsme zbraně nesložili a vrátili se dvěma góly do zápasu. Na bodový zisk to ale nestačilo," konstatoval trenér Sparty, který si myslí, že zaváhání jeho mužstva v posledních zápasech jsou otázkou hlubší analýzy.

"Věděli jsme, že bude Brno hrát s enormní snahou a aktivitou. Zarputilost soupeře byla markantní. Do zápasu jsme se dostávali pozvolna, Celé naší obraně dělali problémy pohybliví hráči Brna. Tolik inkasovaných gólů není dobrou vizitkou naší obrany," dodal Lavička.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

O místo policejního prezidenta se uchází jediný kandidát, dosavadní náměstek Vondrášek

Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát. Na Twitteru to uvedlo ministerstvo vnitra. Během úterý však ještě mohou přijít přihlášky, které případní uchazeči poslali poštou. Česká televize a deník Právo v pondělí uvedly, že přihlášku do nabídkového řízení podal náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Současný policejní prezident Jan Švejdar ve funkci skončí k 31. březnu.

"Do nabídkového řízení se přihlásil jeden kandidát. Do dnešního večera však ještě mohou další včas podané přihlášky dojít poštou," uvedlo vnitro. Uchazeče podle ministerstva nyní posoudí poradní komise, která své závěry předloží ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN).

Švejdar své rozhodnutí požádat o uvolnění ze služebního poměru oznámil už v polovině loňského prosince. Informaci zveřejnil poté, co se s Rakušanem počátkem měsíce sešel. Rakušan v té době ještě nebyl jmenován do funkce.

Nabídkové řízení se týká členů bezpečnostních sborů zařazených v 11. platové třídě i příslušníků zpravodajských služeb. Pokud se uchazeče nepodaří najít touto cestou, následovat bude výběrové řízení. Do toho by se mohli přihlásit i další uchazeči, například šéf pražských policistů Tomáš Lerch, o němž jako o kandidátovi na policejního prezidenta v minulosti média spekulovala.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Zemědělcům se letos zvýší mzdové tarify o 4,19 procenta

Mzdové tarify v zemědělství letos vzrostou v průměru o 4,19 procenta. U nejnižších tarifních stupňů bude nárůst o něco vyšší. Vyplývá to z kolektivní smlouvy, kterou podepsali zástupci Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Součástí dohody je i navýšení příspěvku zaměstnavatelů na penzijní připojištění zaměstnanců.

Podpisu dohody předcházelo vyjednávání, které začalo loni. Zemědělští odboráři požadovali zvýšení tarifů o 5,6 procenta a zvýšení příspěvku na penzijní připojištění o 100 korun měsíčně na 800 Kč. Loni rostly mzdové tarify v průměru o 3,2 procenta, navýšení tak kopírovalo předloňskou inflaci. Počet pracovníků v zemědělství předloni meziročně klesl podle ministerstva zemědělství o 0,2 procenta na 98 800 lidí. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy