Hlavně nepodlehnout atmosféře, přeje si Krejčí. Zápas se Spartou rozhodne disciplína

ČTK ČTK
21. 4. 2016 12:51
"Tyhle hodně sledované zápasy, obzvlášť se Spartou, kdy emoce hodně pracují, hodně rozhodne disciplína. Čeká nás bouřlivá atmosféra a emoce mohou být alfou a omegou úspěchu, takže budu na kluky apelovat, aby emoce krotili. Mají ale dost odkopáno, takové zápasy sehráli nejen v lize, takže věřím, že atmosféře nepodlehnou," uvedl Krejčí.
Karel Krejčí
Karel Krejčí | Foto: Reuters

Plzeň - Fotbalisté Plzně půjdou do nedělního šlágru ligového jara na Spartě s osmibodovým náskokem v čele tabulky a jejich trenér Karel Krejčí chce uspět, aby měla Viktoria klid do zbylých čtyř kol sezony. Klíčové pro úspěch na Letné podle něj bude, aby hráči nepodlehli emocím a zůstali disciplinovaní.

"Máme nějaké své (zdravotní) problémy, ale věřím, že mužstvo je koncentrované. Na mužstvu už od zápasu v Liberci pociťuji takovou týmovou soudržnost, hráči vnímají, že liga finišuje. Vezeme si do Prahy nějaký slibný náskok a rádi bychom uhráli takový výsledek, který by nám dal klid do závěrečných kol," řekl Krejčí v rozhovoru pro klubový web.

Na Letné čeká jeho hráče nepřátelská atmosféra a zůstat v klidu podle něj může být klíčové. "Tyhle hodně sledované zápasy, obzvlášť se Spartou, kdy emoce hodně pracují, hodně rozhodne disciplína. Čeká nás bouřlivá atmosféra a emoce mohou být alfou a omegou úspěchu, takže budu na kluky apelovat, aby emoce krotili. Mají ale dost odkopáno, takové zápasy sehráli nejen v lize, takže věřím, že atmosféře nepodlehnou," uvedl Krejčí.

Klid co nejdříve

Když po čtyřech odehraných kolech nahradil Miroslava Koubka, nenapadlo by ho, že Viktoria pět kol před koncem sezony bude mít na Spartu náskok osmi bodů.

"Výhoda to asi je. Po mém příchodu jsme měli na Spartu pět bodů ztrátu, a kdyby mi tehdy někdo řekl, že pět kol před koncem budeme mít takový náskok, asi bych tomu nevěřil. Před začátkem jara bychom to brali všemi deseti. Jsem rád, že sezona je taková, jaká je. Nechci samozřejmě nic zakřiknout, ale věřím, že zbylých pět kol odehrajeme koncentrovaně. Čím víc se to blíží, tím to bude těžší. Rádi bychom uspěli v každém zápase a měli klid co nejdříve," přál si reprezentační asistent.

Sparta taky umí počítat

Plzeň nebyla daleko k tomu, aby na Letné v případě výhry mohla slavit titul, Sparta tomu ale díky vydřenému vítězství na Dukle zabránila. "Představit bych si to asi dokázal, ale nemám rád velké řeči, realita je jiná. Soupeř to nechtěl dopustit," podotkl. "Sparta taky umí počítat, ví, že zápas s námi musí zvládnout, aby měla šanci nám zkomplikovat cestu za titulem. My si poctivým fotbalem jdeme za naším velkým snem, kterým je obhajoba titulu, a věřím, že kluci mají takovou kvalitu a zkušenost, že to zvládneme," řekl Krejčí.

Sparta na něj udělala dojem tažením do čtvrtfinále Evropské ligy. "Na Spartu je v jarní části pozitivní odezva. Pomohly jí zápasy v Evropě. Prezentovala se rychlou přechodovou fází, má silné hráče v kombinaci a celkově působí velmi komplexně. Mají velice slušně poskládané mužstvo, klíčoví hráči mají dobrou sportovní formu," uvedl Krejčí.

Připustil, že už i on pociťuje, že se liga blíží do finále. "Pociťuje to hlavně moje rodina, která to se mnou nemá teď jednoduché. Člověk je takový podrážděný, nervózní. Na druhou stranu se snažím na kluky působit klidně, nebylo by moc dobré, kdyby tam přišel nervózní trenér," dodal.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Slovinsko schválilo manželství i adopce pro homosexuální páry

Slovinský parlament v úterý schválil zákon, který stejnopohlavním párům umožní vstup do manželství a adopci dětí. Uvedla to slovinská agentura STA. V červenci ústavní soud zrušil jako diskriminační ustanovení zákona, podle kterého byly sňatky a adopce možné pouze u heterosexuálních párů. Soudci dali parlamentu šest měsíců na to, aby zákon upravil způsobem, který by byl v souladu s rozsudkem.

Zákon podpořilo 48 zákonodárců z vládní středolevicové koalice. Proti byli naopak zákonodárci z pravicových stran. Poslanci ze Slovinské demokratické strany (SDS) bývalého premiéra Janeze Janši tvrdili, že kromě manželství a adopcí měli homosexuálové v zemi stejná práva jako heterosexuálové. Křesťanští demokraté označili zákon za experiment, který připraví děti o otce a matku. Před parlamentem se shromáždili odpůrci zákona, uvedla televize RTV Slovenija.

Ústavní soud o věci rozhodoval na základě stížnosti dvou homosexuálních párů, které v souvislosti s uzavřením manželství a žádostí o adopci neuspěly u soudů nižší instance. Ústavní soudci napsali, že jejich rozhodnutí neubírá na důležitosti tradičnímu manželství. V roce 2015 uzákonění sňatků homosexuálů Slovinci odmítli v referendu.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Ministryně životního prostředí Hubáčková předala rezignaci premiéru Fialovi

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) v úterý předala svou rezignaci premiérovi Petru Fialovi (ODS). Hubáčkovou má ve funkci nahradit lidovecký místopředseda Petr Hladík.

Hubáčková rezignaci oznámila ze zdravotních důvodů v pondělí. Řekla, že ji čeká operace a po ní čtyři až šest měsíců rekonvalescence, což mimo jiné omezí její schopnost cestovat. Považuje to za vážnou překážku zejména v době českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Fiala by měl rezignaci a zároveň Hladíkovu nominaci v dohledné době doručit prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlava státu podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky přislíbila, že i s ohledem na předsednictví provede výměnu v čele ministerstva rychle.

Hladík je předsedou komise pro životní prostředí KDU-ČSL, spolu s Hubáčkovou připravoval ekologickou část programu koalice Spolu a za agendu životního prostředí zodpovídal v Brně.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Obrana nezávazně zažádala Spojené státy o nabídku na letouny F-35

Ministerstvo obrany v pondělí zaslalo Spojeným státům nezávaznou žádost o nabídku 24 stíhacích letounů F-35. Jde o předpoklad dalších jednání. Ta by měla pokračovat v polovině října ve Spojených státech, sdělilo v úterý ministerstvo v tiskové zprávě.

V pondělí úřad předal americké straně tzv. dopis s žádostí o nabídku. "Tento dokument není závazným požadavkem, česká vláda jeho prostřednictvím pouze indikuje svůj zájem začít s americkou stranou o nákupu letounů jednat," uvedlo ministerstvo. "Předání dopisu je pro americkou stranu nutným předpokladem pro další vyjednávání," dodalo.

Úvodní jednání o případném pořízení moderních stíhacích letounů z USA začala v září, kdy se setkaly české a americké expertní týmy. Další schůzka je naplánována na polovinu října, kdy budou zástupci ministerstva obrany ve Spojených státech jednat o parametrech pořízení a provozu letounů. "Jedním z hlavních bodů všech nadcházejících jednání bude možné zapojení českého průmyslu," uvedl úřad. V českém vyjednávacím týmu jsou zástupci ministerstev obrany, zahraničí, financí a průmyslu a obchodu.

Vláda v létě rozhodla, že začne jednat s americkou vládou o nákupu 24 moderních stíhacích letounů F-35. Stalo se tak na základě vojenského doporučení armády. Ministryně Jana Černochová má pověření jednat s americkou vládou do října 2023. Pokud by se nepodařilo dosáhnout dohody, mohou přijít na řadu další způsoby řešení. Americké letouny v armádě nahradí švédské gripeny. Na jejich pronájem má Česko smlouvu do roku 2027, využít poté může dvouletou opci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy