Hlavně nepodlehnout atmosféře, přeje si Krejčí. Zápas se Spartou rozhodne disciplína

ČTK ČTK
21. 4. 2016 12:51
"Tyhle hodně sledované zápasy, obzvlášť se Spartou, kdy emoce hodně pracují, hodně rozhodne disciplína. Čeká nás bouřlivá atmosféra a emoce mohou být alfou a omegou úspěchu, takže budu na kluky apelovat, aby emoce krotili. Mají ale dost odkopáno, takové zápasy sehráli nejen v lize, takže věřím, že atmosféře nepodlehnou," uvedl Krejčí.
Karel Krejčí
Karel Krejčí | Foto: Reuters

Plzeň - Fotbalisté Plzně půjdou do nedělního šlágru ligového jara na Spartě s osmibodovým náskokem v čele tabulky a jejich trenér Karel Krejčí chce uspět, aby měla Viktoria klid do zbylých čtyř kol sezony. Klíčové pro úspěch na Letné podle něj bude, aby hráči nepodlehli emocím a zůstali disciplinovaní.

"Máme nějaké své (zdravotní) problémy, ale věřím, že mužstvo je koncentrované. Na mužstvu už od zápasu v Liberci pociťuji takovou týmovou soudržnost, hráči vnímají, že liga finišuje. Vezeme si do Prahy nějaký slibný náskok a rádi bychom uhráli takový výsledek, který by nám dal klid do závěrečných kol," řekl Krejčí v rozhovoru pro klubový web.

Na Letné čeká jeho hráče nepřátelská atmosféra a zůstat v klidu podle něj může být klíčové. "Tyhle hodně sledované zápasy, obzvlášť se Spartou, kdy emoce hodně pracují, hodně rozhodne disciplína. Čeká nás bouřlivá atmosféra a emoce mohou být alfou a omegou úspěchu, takže budu na kluky apelovat, aby emoce krotili. Mají ale dost odkopáno, takové zápasy sehráli nejen v lize, takže věřím, že atmosféře nepodlehnou," uvedl Krejčí.

Klid co nejdříve

Když po čtyřech odehraných kolech nahradil Miroslava Koubka, nenapadlo by ho, že Viktoria pět kol před koncem sezony bude mít na Spartu náskok osmi bodů.

"Výhoda to asi je. Po mém příchodu jsme měli na Spartu pět bodů ztrátu, a kdyby mi tehdy někdo řekl, že pět kol před koncem budeme mít takový náskok, asi bych tomu nevěřil. Před začátkem jara bychom to brali všemi deseti. Jsem rád, že sezona je taková, jaká je. Nechci samozřejmě nic zakřiknout, ale věřím, že zbylých pět kol odehrajeme koncentrovaně. Čím víc se to blíží, tím to bude těžší. Rádi bychom uspěli v každém zápase a měli klid co nejdříve," přál si reprezentační asistent.

Sparta taky umí počítat

Plzeň nebyla daleko k tomu, aby na Letné v případě výhry mohla slavit titul, Sparta tomu ale díky vydřenému vítězství na Dukle zabránila. "Představit bych si to asi dokázal, ale nemám rád velké řeči, realita je jiná. Soupeř to nechtěl dopustit," podotkl. "Sparta taky umí počítat, ví, že zápas s námi musí zvládnout, aby měla šanci nám zkomplikovat cestu za titulem. My si poctivým fotbalem jdeme za naším velkým snem, kterým je obhajoba titulu, a věřím, že kluci mají takovou kvalitu a zkušenost, že to zvládneme," řekl Krejčí.

Sparta na něj udělala dojem tažením do čtvrtfinále Evropské ligy. "Na Spartu je v jarní části pozitivní odezva. Pomohly jí zápasy v Evropě. Prezentovala se rychlou přechodovou fází, má silné hráče v kombinaci a celkově působí velmi komplexně. Mají velice slušně poskládané mužstvo, klíčoví hráči mají dobrou sportovní formu," uvedl Krejčí.

Připustil, že už i on pociťuje, že se liga blíží do finále. "Pociťuje to hlavně moje rodina, která to se mnou nemá teď jednoduché. Člověk je takový podrážděný, nervózní. Na druhou stranu se snažím na kluky působit klidně, nebylo by moc dobré, kdyby tam přišel nervózní trenér," dodal.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 6 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy