O2 Sport chce víc. Místo jednoho zápasu z každého kola Synot ligy by placená TV ráda vysílala dva

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 4. 2016 6:00
Na domácím trhu s televizním sportem se chystá další změna. Placená stanice O2 Sport by od příští sezony ráda získala i dva nejatraktivnější zápasy z každého kola Synot ligy.
V neděli vysílala O2 Sport ligový zápas Plzeň-Brno. Od příští sezony by ráda zařadila do svého programu dva šlágr z každého kola. O víkendu by si asi vybrala utkání Bohemians-Sparta
V neděli vysílala O2 Sport ligový zápas Plzeň-Brno. Od příští sezony by ráda zařadila do svého programu dva šlágr z každého kola. O víkendu by si asi vybrala utkání Bohemians-Sparta | Foto: Tomáš Liška

Praha - Jeden zápas jim nestačí. Placený kanál O2 Sport by od příští fotbalové sezony rád vysílal dva největší šlágry z každého kola zdejší fotbalové Synot ligy.

Shodlo se na tom několik zdrojů Aktuálně.cz dobře obeznámených se situací na tuzemském televizním trhu. Věc je každopádně teprve v jednání, jde o záměr, který může a nemusí být realizován.

V současnosti vysílá O2 Sport vždy jeden zápas z kola, ten nejatraktivnější, takzvanou první volbu. Například příští neděli večer zařadí duel dvou nejsilnějších českých týmů, tedy pražské Sparty a Viktorie Plzeň. Stejně tak se exkluzivně právě na O2 Sport vysílá derby pražských "S".

Snaha získat i druhý nejatraktivnější duel z kola by jednoznačně cílila na diváky, kteří si až dosud vystačili s nabídkou veřejnoprávní televize, kterou dostávají zdarma, přesněji za koncesionářský poplatek. ČT Sport obvykle nabízí další dva zápasy z každého ligového dějství a také souhrnný magazín Dohráno.

Tomu, že by Česká televize měla od příští sezony přijít o druhou volbu z kola, se však zdráhá uvěřit Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport. "My máme s vlastníkem práv platnou smlouvu na příští dvě sezony," zdůrazňuje.

U TV Barrandov zůstalo jen u proklamací

Zmíněným vlastníkem práv je společnost Pragosport, kterou řídí Jaroslav Vacek, bývalý místopředseda fotbalové asociace. Práva na Synot ligu prodává i mimo české území, například na Slovensko, na Balkán, zvažuje se obchod s Čínou.

Slova o zájmu vysílat českou Synot ligu zazněla v uplynulých týdnech i z TV Barrandov, která je přes čínského vlastníka CEFC propojena s pražskou Slavií. Reálně se však prý zatím o vysílání ligy na této stanici nejedná, televize ani nenajímá odborníky, kteří by fotbalový přenos v jejím vysílání dokázali realizovat.

Vedle televizních přenosů jsou pro fanoušky Synot ligy na trhu k dispozici též internetové streamy. Ty nabízí vydavatelství CNC, které podobně jako fotbalovou Spartu vlastní Daniel Křetínský. I zde začínali s jedním placeným streamem, zbytek ligy vysílali zdarma, i zde ale počet zpoplatněných streamů postupně roste.

Pro své klienty-sázkaře pak streamy ze Synot ligy nabízí i společnost Tipsport. V těchto segmentech se podle dostupných informací změny směrem do příštího soutěžního ročníku nechystají.

Nová sezona Synot ligy začíná 30. července, nejpozději do té doby by tedy měla být vyřešena otázka, zda se model rozdělení televizních zápasů směrem k rozšíření nabídky placené televize změní, či nikoli.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 18 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

před 54 minutami

Soud potvrdil mladíkovi osmnáct let vězení za vraždu spolužačky

Devatenáctiletý Daniel Miarko si odpyká 18 let ve vězení za to, že loni na Plzeňsku ubodal svou bývalou spolužačku. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Motivem vraždy byla msta za to, že dívka neopětovala mladíkovy milostné city. Rodině své oběti musí Miarko uhradit pět milionů korun za způsobenou újmu.

Obhájci zpochybňovali, že byl Miarko v době činu příčetný, a usilovali o to, aby ho soud poslal do detenčního ústavu namísto do vězení. "V žádném případě není na místě upustit od potrestání u takto závažného, připraveného, promyšleného trestného činu a nařídit toliko zabezpečovací detenci," reagoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy