Jarolím doplnil nominaci o pět hráčů včetně nováčka Lüftnera

ČTK ČTK
28. 8. 2017 12:58
Karel Jarolím oznámil pět jmen, která doplní nominaci na kvalifikační utkání s Německem a Severním Irskem. K A týmu se připojí Michal Lüftner, Antonín Barák, Josef Hušbauer, David Hovorka a Tomáš Hořava.
Michal Lüftner
Michal Lüftner | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Obránci Michael Lüftner a David Hovorka si poprvé v kariéře vysloužili pozvánku do reprezentačního A-týmu. Stopeři dánské Kodaně a pražské Sparty se dostali mezi pět fotbalistů, které trenér Karel Jarolím dodatečně povolal na zářijové zápasy kvalifikace mistrovství světa s Německem a v Severním Irsku. Nominaci doplnili také záložníci Antonín Barák, Josef Hušbauer a Tomáš Hořava.

Jarolím už minulý týden na tiskové konferenci avizoval, že nominaci 18 hráčů ještě rozšíří o dalších pět jmen. Dva dodatečně povolaní stopeři jsou nakonec nečekaně nováčci.

Třiadvacetiletý Lüftner, který v létě zamířil z pražské Slavie do Kodaně, odehrál červnový evropský šampionát jednadvacítek v Polsku, ale do reprezentačního A-týmu zatím nenahlédl. Druhým dodatečně nominovaným střední obráncem byl původně Jakub Brabec z Genku, ale belgický klub ho nakonec po zdravotní prohlídce nepustil.

Do kádru se tak dostal premiérově Hovorka. Čtyřiadvacetiletý stoper po únorovém přestupu z Liberce do Sparty léčil dlouhodobé zranění a teprve nedávno se vrátil na trávníky. S reprezentací nemá z mládežnických kategorií žádné zkušenosti.

Při výběru dvou dodatečně povolaných stoperů dostal Hovorka spolu s Lüftnerem přednost před Lukášem Hejdou, Tomášem Hájkem, Jakubem Jugasem, Lukášem Pokorným a Tomášem Sivokem, kteří rovněž figurovali po původní nominaci mezi náhradníky. Dlouholetý lídr obrany Sivok se podle Jarolíma necítil připraven.

Do záložní řady český kouč dodatečně zvolil Hušbauera, který patří na startu sezony k nejlepším hráčům Slavie. Místo v týmu si vysloužili i jeho nedávný spoluhráč Barák, jenž v létě odešel do italského Udine, a Hořava z mužstva ligového lídra Plzně. Všichni tři už za reprezentaci hráli.

Český celek se před nadcházejícími zápasy kvalifikace sešel dnes po poledni v Praze. S obhájci světového zlata Němci se reprezentanti utkají v pátek 1. září v pražském Edenu, proti Severnímu Irsku nastoupí o tři dny později v Belfastu.

Po šesti zápasech je národní tým ve skupině C na třetím místě právě za oběma nejbližšími soupeři. Češi ztrácejí čtyři body na druhé místo a postup do baráže už nemají ve vlastních rukou.

 

Právě se děje

Další zprávy