Smršť trofejí i rekordy. Zidane za rok a půl s Realem vyhrál víc pohárů jako kouč než jako hráč

Velel na hřišti, vládne i z lavičky. Zinedine Zidane
Španělský superpohár je zatím poslední trofejí, kterou Zinedine Zidane s Realem jako trenér získal.
Celkově šlo už o sedmou trofej, kterou populární "Zizou" s Realem vyhrál. Za pouhý rok a osm měsíců se z něj stal už třetí nejlepší trenér v historii klubu.
Ziskem španělského superpoháru, který Real získal na úkor Barcelony po výsledcích 3:1 a 2:0, také Zidane překonal svůj výkon ještě z dob, kdy za "bílý balet" sám hrál. Mezi lety 2001-2006 získal šest pohárů.
A nejde o ledajaké tituly. Už dvakrát vyhrál Zidane Ligu mistrů, kde se stal prvním koučem, který se svým týmem dokázal trofej obhájit, dále ovládl španělskou ligu i superpohár, dvakrát zvítězil také v evropském superpoháru (naposledy na začátku srpna, kdy v něm přehrál Manchester United 2:1) a triumfoval i na loňském MS klubů.
Foto: Reuters
Sport Sport
17. 8. 2017 9:30
Podívejte se ve fotogalerii, jak úspěšný je Zinedine Zidane jako kouč Realu Madrid.
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy