Tomáš Hořava

Záložník Hořava po odchodu z Plzně ukončil fotbalovou kariéru

Bývalý fotbalový reprezentant a trojnásobný ligový šampion Tomáš Hořava ukončil ve 33 letech kariéru. Důvodem jsou dlouhodobé zdravotní potíže, Hořava trpí artrózou kolena třetího stupně.

Brněnský rodák v tomto týdnu skončil po vypršení smlouvy v Plzni. S Viktorií vybojoval tituly v letech 2015, 2016 a 2018, získal s ní i český Superpohár (2015) a dvakrát si zahrál základní skupinu Ligy mistrů. V uplynulé sezoně, v níž Západočeši obsadili páté místo, ale nastoupil pouze do devíti ligových zápasů. Za národní tým si připsal 14 startů a tři góly.

Superpohár a také Český pohár získal i s Olomoucí (2012), ve které v roce 2006 zahájil profesionální kariéru. Za oba kluby odehrál dohromady v nejvyšší soutěži 329 utkání a zaznamenal 41 branek.

Zdroj: ČTK

Hořava po osmi letech končí v Plzni, o budoucnosti se rozhodne

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Hořava po vypršení smlouvy končí po osmi letech v Plzni. O své budoucnosti se třiatřicetiletý záložník rozhodne v příštích dnech. Viktoria o tom informovala na svém webu.

Hořava vybojoval s Plzní tři tituly, český Superpohár a dvakrát si s ní zahrál základní skupinu Ligy mistrů. V uplynulé sezoně, v níž Západočeši obsadili páté místo, ale nastoupil pouze do devíti ligových zápasů. Za národní tým si připsal 14 startů a tři góly.

"Tomáš Hořava byl v posledních letech nedílnou a důležitou součástí našeho klubu. Má velký podíl na úspěších, kterých se nám podařilo dosáhnout. V živé paměti mám například jeho krásný gól do sítě Manchesteru City v Lize mistrů," řekl generální ředitel Plzně Adolf Šádek.

Pokračovat